Noskaidroti jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2018 uzvarētāji

27.04.2018

Ir noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018, kurā noskaidroti 60 laureāti 20 dažādos profesionālo prasmju konkursos. Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas.

SkillsLatvia 2018 jaunie profesionāļi godalgoti tādos prasmju konkursos kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, mobilā robotika un elektronika, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, flīzēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana un citos prasmju konkursos. TOP 3 profesionālās izglītības iestādes ar lielāko godalgoto vietu skaitu ir  PIKC “Rīgas Mākslas un mediju tehnikums”, iegūstot 3 zelta un 2 bronzas medaļas, PIKC “Ogres tehnikums”, kur skolēni ieguvuši 1 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas, un PIKC “Rīgas Tehniskā koledža”, saņemot 2 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļu.

Laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu skatīt šeit.

Kārlis Šadurskis, LR Izglītības un zinātnes ministrs: “Konkurss apliecina, ka mums ir izcila profesionālā izglītība un sadarbība ar darba devējiem. Tajā katru gadu atklājam daudz izcilu talantu, prasmīgu, enerģisku un gudru jauniešu, kas godam pārstāv mūsu valsti starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos. Īpaši priecē, ka pēc iegūto medaļu daudzuma, ja rēķina pēc iedzīvotāju skaita valstī, Latvija ir pirmajā vietā pasaulē!”

Dita Traidās, VIAA direktore: “SkillsLatvia 2018 ir lielisks atskaites punkts tam, cik daudzpusīga, kvalitatīva un prasmēs balstīta ir profesionālā izglītība Latvijā. Viens no lielākajiem konkursa ieguvumiem ir iespēja Latvijas talantīgākajiem jaunajiem profesionāļiem satikties ar savas nozares ekspertiem un potenciālajiem darba devējiem. Vienlaikus konkurss atlasa labākos, kuriem būs iespēja saņemt ceļazīmi pārstāvēt Latviju starptautiskajos EuroSkills un WorldSkills konkursos, kuros līdz šim Latvija uzrādījusi izcilu un konkurētspējīgu sniegumu.”

SkillsLatvia 2018 laikā konkursanti pārbaudīja savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kuri bija jāpaveic 14 stundu laikā konkurences un pastiprinātas uzmanības apstākļos. “Konkursa darba uzdevumi apzināti ir pietuvināti katras profesijas reālajai videi, kurā jauniešiem būs jāstrādā nākotnē.  Tā ir ļoti laba iespēja piedzīvot, kā tas ir – uzsākt un realizēt darbu no nulles līdz beigām. Acis lepnumā iespīdas ikvienam. Labākie nozares speciālisti ir tie, kuri spēj apvienot teoriju ar praksi”, saka Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs.

Kopumā SkillsLatvia 2018 notikušajos 20 profesionālo prasmju konkursos (divi no tiem notika Jelgavā) piedalījās130 konkursanti no 31 mācību iestādes.

Par SkillsLatvia 2018

SkillsLatvia 2018 ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisinājās otro gadu, un to organizē VIAA.  Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Vairāk informācijas par konkursu SkillsLatvia 2018 VIAA mājaslapas sadaļā SkillsLatvia 2018, savukārt konkursa aktualitātes - SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.