Jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2019 noskaidroti uzvarētāji

10.05.2019

Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2019 noskaidroti labākie jaunie profesionāļi 19 dažādos prasmju konkursos. Divu dienu garumā 129 konkursanti no 34 profesionālajām izglītības iestādēm spraigā cīņā sacentās par medaļām un labākā meistara titulu.

Visvairāk medaļu konkursā ieguva audzēkņi no Liepājas Valsts tehnikuma ar 6 godalgām un Ventspils tehnikuma ar 4 godalgām. Jaunieši no Kurzemes profesionālajām izglītības iestādēm konkursā kopumā ieguvuši lielāko medaļu skaitu – 14 godalgas.

Laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu iespējams apskatīt šeit: https://ej.uz/SkillsLatvia2019rezultati

SkillsLatvia 2019 konkursantigodalgas ieguva tādos prasmju konkursos kā tērpu izgatavošana, skatlogu dizains un noformēšana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, galdniecības darbi, mobilā robotika un elektronika, inženierkomunikācijas, elektriskās instalācijas, datortīklu administrēšana un citos prasmju konkursos. Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas.

Ilga Šuplinska, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre: Konkurss ir veiksmīgs starts jauniešu profesionālo izaicinājumu un ideju īstenošanai, ko pierāda arī konkursantu demonstrētais sniegums. Tas apliecina, ka Latvijā profesionālā izglītība ir pieprasīta un atzīta jauniešu vidū.”

WorldSkills International Viceprezidents Stefans Prašl (Stefan Praschl): “Eiropā šobrīd  būtiski jūtams profesionālu darbinieku trūkums, tāpēc mūsu kopējais mērķis ir demonstrēt, cik pievilcīgas un pieprasītas ir tādas profesijas kā pavārs, frizieris, mehāniķis un citas. SkillsLatvia lieliski demonstrē, kāpēc mūsdienās ir svarīgi apgūt profesionālo izglītību”.

Salīdzinot ar pirmo gadu, šogad konkurss ir kļuvis vēl vērienīgāks. Dalībnieku skaits ir būtiski palielinājies – šogad konkursā piedalījās par 33 konkursantiem vairāk nekā pirmajā gadā, proti, 129 konkursanti. Vienlaikus šogad par četrām ir pieaugusi profesionālo izglītības iestāžu pārstāvniecība, sasniedzot 34 mācību iestādes.

Šogad SkillsLatvia 2019 pulcēja aptuveni 10 tūkstošus apmeklētāju. Pasākuma dalībnieki varēja izmēģināt dažādas prasmju un karjeras aktivitātes, piemēram, izmēģināt Karjeras kafejnīcā atrodamās interaktīvās spēles un pārbaudījumus, uzzināt vairāk par profesionālo izglītību un karjeras iespējām Latvijā, kā arī vērot profesiju paraugdemonstrējumus.

Par SkillsLatvia 2019

SkillsLatvia 2019 ir VIAA organizēts nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas Latvijā notiek jau trešo gadu. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Plašāka informācija par konkursu SkillsLatvia 2019, tā dalībniekiem un pārstāvētajām profesionālajām prasmēm, kā arī pasākuma programma un apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapas sadaļā: www.viaa.gov.lv/skillslatvia, bet konkursa aktualitātes – SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

Noslēguma ceremonijas galerija pieejama VIAA Flickr kontā