Konkursa SkillsLatvia 2020 pusfinālā noskaidroti labākie topošie viesu uzņemšanas speciālisti

20.01.2020

Viesu uzņemšanas prasmju konkursā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā noskaidroti tie dalībnieki, kuri jau 28. un 29. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā cīnīsies par godalgām nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2020.

16. janvārī prasmju konkursā sacentās jaunie viesu uzņemšanas speciālisti no 13 profesionālās izglītības iestādēm, bet iespēju piedalīties finālā ieguva seši:

 

Vārds, uzvārds Izglītības iestāde
Alita Šļunceva Ventspils tehnikums
Samanta Zolmane Smiltenes tehnikums
Dārta Krūmiņa Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums
Glorija Karpenko Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola
Evita Ivanova  Rēzeknes tehnikums
Linda Laganovska Profesionālā vidusskola “Victoria”

Konkursanti demonstrēja savas prasmes, veicot viesu uzņemšanas dienesta speciālista pienākumus imitētā viesnīcas reģistratūrā – pieņemot istabu rezervācijas pa telefonu latviešu un angļu valodā, veicot viesu reģistrāciju, informējot par kultūras pasākumiem pilsētā, risinot dažādas nestandarta situācijas, kā arī noformējot viesa izrakstīšanās dokumentus.

Konkursantu sniegumu vērtēja nozares ekspertu komisija, pievēršot uzmanību gan konkursantu komunikācijas prasmēm (sarunas ar klientu klātienē, pa telefonu, kā arī lietišķā sarakste), gan sadarbības prasmēm, kā arī stresa noturību, risinot dažādas realitātei pietuvinātas problēmsituācijas. 

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Konkursa foto galerija pieejama VIAA Flickr kontā.