Zināmi konkursa SkillsLatvia 2020 finālisti viesmīļa un pavāra profesijās

28.01.2020

Prasmju konkursos “Restorānu serviss” un “Ēdienu gatavošana” noskaidroti tie dalībnieki, kuri jau aprīļa beigās cīnīsies par godalgām nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2020

Ēdienu gatavošanas prasmju konkursa pusfinālā sacentās jaunie pavāri no 15 profesionālās izglītības iestādēm, bet iespēju piedalīties finālā ieguva tikai 6. Labāko rezultātu uzrādīja Luīze Lāce no Ventspils tehnikuma. 

Konkursants

Izglītības iestāde

Luīze Lāce

Ventspils Tehnikums

Sabīne Dudareva

SIA "Restorānu servisa skola"

Patrīcija Jasinska

VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”

Jānis Šēniņš

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums

Laura Kulakova

Ogres tehnikums

Pārsla Puriņa

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums

Savukārt prasmju konkursā “Restorānu serviss” 10 skolu konkurencē augstāko punktu skaitu ieguva Samanta Vēze no Ventspils tehnikuma, kura  kopā ar vēl 5 topošajiem viesmīļiem sacentīsies SkillsLatvia 2020 finālā.

Konkursants

Izglītības iestāde

Samanta Vēze

Ventspils Tehnikums

Nellija Gunne

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums

Dāvids Zaicevs

Ogres tehnikums

Agnese Mirka

Smiltenes tehnikums

Annija Dāboliņa

Valmieras tehnikums

Krista Zeltzaķe

PIKC Liepājas Valsts tehnikums

Abi prasmju konkursu pusfināli Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā norisinājās 2 dienas. Uzdevumus vērtēja nozaru eksperti Māris Jansons,  Edgars Balodis, Svetlana Riškova,  Inese Vīcupa, Kristīne Petrovska, Pēteris Repečko, Māris Rudzītis un Mārtiņš Kukojs. Prasmju konkursa “Ēdienu gatavošana” žūrija augstu novērtēja topošo pavāru sagatavotības līmeni, kurš, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir kļuvis krietni augstāks. Noslēgumā katrs konkursants un viņa pedagogs saņēma individuālas profesionāļu uzslavas un ieteikumus, kā uzlabot un pilnveidot savu sniegumu.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Konkursa foto galerija pieejama VIAA Flickr kontā.