Noskaidroti labākie jaunie lauksaimniecības tehnikas mehāniķi

13.10.2015

Profesionālās meistarības konkursā “Lauksaimniecības tehnika” par labāko lauksaimniecības tehnikas jauno mehāniķi atzīts Priekuļu tehnikuma absolvents Krišjānis Jurāns. Konkurss norisinājās 8. un 9. oktobrī izstāžu kompleksā “Rāmava”, un to rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). 

Otro vietu konkursā izcīnīja Priekuļu tehnikuma absolvents Jānis Ozols, bet trešo vietu ieguva Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēknis Mārtiņš Poškus. Ekspertu simpātijas balvu no SIA “Amazone” par lielāko degsmi saņēma konkursa laureāts Krišjānis Jurāns. SIA “Stokker Agritech” savukārt pasniedza balvu jaunākajam konkursa dalībniekam - Malnavas koledžas izglītības programmu īstenošanas vietas Višķos trešā kursa audzēknim Bruno Limanam, kā arī piešķīra veicināšanas balvu ceturtās vietas ieguvējam - Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības absolventam Kalvim Sudmalim. 

Konkursā sacentās pa diviem audzēkņiem vai absolventiem vecumā no 17 līdz 24 gadiem no Profesionālās izglītības kompetences centra “Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums” un tā izglītības programmu īstenošanas vietas Cīravā, Priekuļu tehnikuma un Malnavas koledžas izglītības programmas īstenošanas vietas Višķos. Kā atzina žūrijas komisijas priekšsēdētājs, EuroSkills konkursu Latvijas eksperts un SIA “Amazone” Latvijas servisa vadītājs Jānis Vītols, konkursa uzdevumu grūtības pakāpe bija atbilstoša reālās darba vides prasībām.

“Šādi konkursi, kur savas zināšanas, prasmes un iemaņas demonstrē labākie profesionālo skolu audzēkņi, veicina ne tikai pašu konkursantu izaugsmi, bet arī profesionālās izglītības prestižu un kvalitāti.  Konkursu rīkošana nav iespējama bez nozares uzņēmēju atbalsta, tādēļ šis pasākums vēlreiz apstiprināja profesionālās izglītības iestāžu un uzņēmēju reālo sadarbību, par kuras iztrūkumu tik daudz tika runāts pirms četriem, pieciem gadiem. Šodien mūsu jaunie profesionāļi aug darba devēju tiešā tuvumā,” sacīja VIAA direktore Dita Traidās.

Nacionālā līmeņa profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkurss bija viens no pakāpieniem ceļā uz starptautisko arēnu, jo jaunajiem profesionāļiem, turpinot savu profesionālo kompetenču pilnveidi, būs iespēja kandidēt dalībai starptautiskajā konkursā EuroSkills 2016, kas notiks Gēteborgā, Zviedrijā.

Jaunie profesionāļi uzdevumus pildīja gan izstāžu kompleksā “Rāmava”, gan SIA “Konekesko Latvija” Jelgavas un Tīraines darbnīcās. Jauno profesionāļu sniegumu vērtēja SIA “SilJa”, SIA “Konekesko Latvija” un SIA “Amazone” eksperti.

Konkursu “Lauksaimniecības tehnika” 24. starptautiskās izstādes “Lauksaimniecības tehnika 2015” laikā VIAA organizēja, lai popularizētu lauksaimniecības tehnikas mehāniķa profesiju un spēcinātu Latvijas potenciālu dalībai starptautiskajos jauniešu meistarības konkursos.

Atbalstītāji: Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija, SIA “A.M.L.” – izstāžu komplekss “Rāmava”, SIA “Amazone”, SIA “SilJa”, SIA “Konekesko Latvija”, SIA “Stokker Agritech”, žurnāls “Saimnieks LV” un Priekuļu tehnikums.

 

Vairāk informācijas par konkursu - nolikumā.

Konkursa fotogrāfijas pieejamas VIAA Flickr kontā.