Noslēdzies profesionālās meistarības konkurss „Apģērbu ražošana”

08.12.2015

Profesionālās meistarības konkurss "Apģērbu ražošana" norisinājās 2. un 3. decembrī Rīgas Stila un modes profesionālajā vidusskolā, un to rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Nominācijā "Apģērbu dizains" par labāko tika atzīta Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Anna Šmite, savukārt nominācijā "Šūto izstrādājumu izgatavošana" pirmo vietu ieguva Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolvente Dana Bidiņa. 

  • Otro vietu nominācijā „Apģērbu dizains” izcīnīja Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” audzēkne Kate Stroža, bet trešo vietu ieguva Rīgas Amatniecības vidusskolas absolvente Ieva Bēržvade.
  • “Šūto izstrādājumu izgatavošana” nominācijā otro vietu ieguva Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolvente Ieva Blūma, un trešo vietu izcīnīja Daugavpils tehnikuma audzēkne Alīna Kulakeviča.  

Topošajām un jaunajām apģērbu dizainerēm konkursa uzdevums bija izstrādāt dārznieces darba apģērba komplekta dizainu pavasara/vasaras sezonai ar profesijai piemērotiem aksesuāriem, savukārt apģērbu izgatavotājām – modelēt, piegriezt un sašūt dārznieces darba kreklu. Uzdevumu saturs bija izstrādāts saskaņā ar EuroSkills konkursa prasībām un sarežģītības pakāpi.

Konkursā sacentās audzēknes vai absolventes vecumā no 17 līdz 24 gadiem no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, kurās var apgūt ar apģērbu ražošanu saistītās profesijas.

Ekspertu vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja, EuroSkills konkursu Latvijas eksperte Dana Beļakova konkursa noslēguma uzrunā atzina, ka šajā konkursā visi ir uzvarētāji, jo iegūtā pieredze ir neatsverama un noderēs turpmākajā profesionālās izaugsmes ceļā.

Nacionālā līmeņa profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu un absolventu konkurss bija viens no pakāpieniem ceļā uz starptautisko arēnu, jo labākajām konkursantēm, turpinot savu profesionālo kompetenču pilnveidi, būs iespēja kandidēt dalībai starptautiskajā konkursā EuroSkills 2016, kas notiks Gēteborgā, Zviedrijā.

Atbalstītāji: Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācija, Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūts un SIA „Kwintet Production”.

 

Konkursa foto atskats: Flickr