Noslēdzies jauno skatlogu noformētāju konkurss

11.04.2016

Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā skatlogu noformētāja profesijā visaugstāko vērtējumu un pirmo vietu ieguvusi Ogres tehnikuma audzēkne Daniela Proškina. Konkursu sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Par otro veiksmīgāko konkursa uzdevumu veicēju vērtēšanas komisija atzina jaunāko dalībnieci – septiņpadsmit gadus veco Lūciju Jēkabsoni no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma. Trešo vietu savukārt izcīnīja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Baiba Puže.

Skatloga noformējuma tēma konkursā bija “Pavasaris tavā dārzā”. Konkursantes atbilstīgi sezonai izstrādāja skatloga noformējuma vizuālo kompozīciju, kā arī iekārtoja skatloga stendu, izmantojot izvēlētās preces, manekenus, dekorus un butaforijas.  Skatlogs bija jāveido tā, lai tas būtu skatāms abpusēji.

Noslēgumā komisija vērtēja, cik lielā mērā noformētais skatlogs atbilst ieceres skicei. Šis ir ļoti būtisks aspekts skatlogu noformētāja ikdienas darbā, jo klients saskaņo idejas skici un vēlas, lai gala rezultāts saskan ar to.

Jauno profesionāļu meistarības konkursu, kas no 6. līdz 7. aprīlim norisinājās Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma telpās, VIAA rīkoja, lai popularizētu vides dizaina un reklāmas dizaina nozares, sekmētu profesionālās izglītības attīstību un veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Vairāk foto: Flickr.com

Dalība pasākumā notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.