Nacionālajā konkursā sacentīsies jaunie elektrisko instalāciju tehniķi

18.04.2016

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko koledžu no 21. līdz 22. aprīlim organizē nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem elektrisko instalāciju tehniķa profesijā. 

Konkursā sacentīsies astoņi jaunie profesionāļi no Cēsu profesionālās vidusskolas, Daugavpils tehnikuma, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Rīgas Tehniskās koledžas. Savas zināšanas, prasmes un iemaņas demonstrēs arī konkursanti no Rīgas Valsts tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma un Ventspils tehnikuma.

Topošajiem elektrisko instalāciju tehniķiem būs jāveic nozares ekspertu izstrādāti teorētiski un praktiski uzdevumi. Tā kā konkursā noskaidros arī potenciālos dalībniekus VIAA organizētajai profesionālās pilnveides programmai, lai pretendētu uz dalību starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016, uzdevumi būs pietuvināti starptautisko konkursu uzdevumos iekļautajām prasībām.

Latvija starptautiskajos meistarības konkursos šajā profesijā ir bijusi pārstāvēta jau iepriekš. Rīgas Tehniskās koledžas audzēknis Maksims Ivancovs piedalījās konkursā EuroSkills 2014 un pagājušajā gadā pasaules līmeņa jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2015 ieguva medaļu par izcilību. Maksims gan ar padomu, gan praktiski palīdzējis arī šī gada nacionālā konkursa rīkošanā.

Nozīmīgu atbalstu konkursa organizēšanā snieguši SIA “Schneider Electric Latvija”, SIA “GRIF”, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Elektroenerģētikas un energobūvnieku asociācija.

Jauno profesionāļu meistarības konkursu VIAA rīko, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību un starptautisko konkurētspēju, popularizētu enerģētikas nozari un veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Konkurss norisināsies Rīgas Tehniskajā koledžā, Braslas ielā 16, Rīgā. 

Nolikums: ?d=Konkursa_nolikums_elektro.pdf

Dalība pasākumā notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.