Profesionālo meistarību demonstrēs jaunie galdnieki

06.06.2016

Lai noskaidrotu labākos jaunos profesionāļus kokapstrādes nozarē, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu no 6. līdz 9. jūnijam organizē nacionālo jauno profesionāļu meistarības fināla konkursu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem.

Divās nominācijās – galdnieks un mēbeļu galdnieks – sacentīsies deviņi pagājušajā gadā notikušā konkursa “Krēsls” laureāti no Cēsu Profesionālās vidusskolas, Rēzeknes tehnikuma un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma. Jaunajiem galdniekiem būs jāapliecina savas prasmes, izgatavojot durvju vērtni, bet mēbeļu galdniekiem konkursa uzdevums būs  izgatavot nakts skapīti.

Konkursā noskaidros potenciālos kandidātus dalībai starptautiskajos jauno profesionāļu meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills, tāpēc konkursa uzdevumi būs pietuvināti starptautiskokonkursu uzdevumos iekļautajām prasībām. Jauniešu veikumu vērtēs pieredzējuši eksperti, kuru vidū kokapstrādes nozares uzņēmumu pārstāvji un profesionālo izglītības iestāžu skolotāji.

Jauno profesionāļu meistarības konkursu VIAA rīko, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, popularizētu kokapstrādes nozares profesijas, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Nozīmīgu atbalstu konkursa organizēšanā snieguši “Makita Oy” Latvijas filiāle, SIA “Profline”, SIA “Wood ART.LV” un AS “Latvijas finieris”.

Konkurss norisināsies Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, Jūrmalas gatvē 96.

Dalība pasākumā notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.