Šonedēļ visi aicināti uz pirmo nacionālo profesionālās meistarības konkursu SkillsLatvia 2017

18.04.2017

No 20. līdz 22. aprīlim Ķīpsalas izstāžu centrā ar moto “Uzvar darītājs!” notiek pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Konkursā savas prasmes pārbaudīs 96 dalībnieki no 30 Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm 16 profesijās, savukārt skolu jaunieši un citi interesenti aicināti vērot konkursantu sniegumu, kā arī praktiski iepazīt dažādas specialitātes profesiju parādē un piedalīties karjeras domnīcā.


Konkurss demonstrē izglītības sistēmas un darba tirgus sadarbību

“Konkurss ir uzskatāms veids, kā mērīt mūsu profesionālās izglītības attīstības sasniegumus un vairot prasmju vērtību jauniešu un sabiedrības acīs. Tā ir arī unikāla iespēja vispārizglītojošo skolu skolēniem iepazīt profesiju pasauli savu vienaudžu izpildījumā, un iespēja pārliecināties, cik mūsdienīga ir profesionālā izglītība Latvijā. Aicinu ikvienu izmantot konkursā atvēlētos apmeklētāju laikus un pārliecināties, kā mūsu tehnikumi ar nozaru un darba devēju atbalstu kaldina nākamās izcilības – jaunos profesionāļus Latvijas tautsaimniecībai,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

SkillsLatvia 2017 konkursanti sacentīsies par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills, kam pasaulē ir jau 60 gadus ilgas tradīcijas. Pasākumā satiekas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, viņu mācībspēki un darba devēji, kas cieši sadarbojas profesionālās izglītības un tās audzēkņu konkurētspējas attīstībā, ejot kopsolī ar straujo tehnoloģiju attīstību un darba tirgus prasībām.

Trīs dienās 96 konkursanti cīnīsies par medaļām, izpildot starptautisko profesionālās meistarības konkursu standartiem līdzvērtīgus uzdevumus kādā no 16 profesijām - datorsistēmu tehniķis, WEB lapu izstrādātājs, skatlogu noformētājs, grafiskais dizainers, apģērba dizainers, apģērba izgatavotājs, frizieris, pavārs, viesmīlis, mobilās robotikas tehniķis, flīzētājs, krāsotājs, sausās būves tehniķis, galdnieks, mēbeļu galdnieks, elektrisko instalāciju tehniķis.

Atklāšanas pasākums 20. aprīlī
Masu mediju pārstāvji ir aicināti apmeklēt konkursa atklāšanu ceturtdien, 20. aprīlī, plkst. 09:00, Ķīpsalas izstāžu centrā (Ķīpsalas iela 8).

SkillsLatvia 2017 atklāšanā piedalīsies:

   • Kārlis Šadurskis, Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrs;
   • Dita Traidās, Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore.

Konkursa moto “Uzvar darītājs!” spilgti un pārliecinoši apliecina arī konkursa vēstneši - četru pārstāvēto nozaru atzītas personības, kuru sasniegumi ir atzīti gan Latvijā, gan starptautiski:

   • informācijas un komunikācijas tehnoloģijas kategoriju pārstāv “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs;
   • celtniecības un būvniecības tehnoloģijas kategoriju – būvkopmānijas “Latvijas Energoceltnieks” valdes loceklis Didzis Vītols;
   • radošās mākslas un modes kategoriju modes māksliniece Natālija Jansone;
   • sabiedrisko un individuālo pakalpojumu kategoriju - restorāna Entresol šefpavārs Raimonds Zommers.

Pasākums atvērts ikvienam interesentam 
Konkursa apmeklētāju laikos ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar dažādām profesijām, piedalīties karjeras domnīcā, izmēģināt prasmes profesiju demonstrācijas stendos, kā arī iegūt informāciju gan par profesionālās izglītības iestādēm, gan augstākās izglītības iestādēm Latvijā. Ieeja ir bez maksas.

Vairāk informācijas par konkursu SkillsLatvia 2017, tā dalībniekiem un pārstāvētām profesijām, kā arī pasākumu programma un detalizēti apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapā sadaļā SkillsLatvia 2017, savukārt konkursa jaunākās aktualitātes SkillsLatvia lapā Facebook.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.