Ministru prezidents sveic Eiropas lielākā jauno profesionāļu meistarības konkursa laureātus

19.04.2017

Ministru prezidents Māris Kučinskis šodien sveica Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2016 Latvijas komandas dalībniekus, kuri 2016. gada konkursā guvuši izcilus panākumus - divas sudraba, trīs bronzas medaļas un četras medaļas par izcilību.

Ministru prezidents Latvijas izcilākajiem jaunajiem profesionāļiem pasniedza Ministru kabineta Diplomus. Tos saņēma arī nozares speciālisti, kuri gatavoja Latvijas komandas dalībniekus startam konkursā. Konkursa laureātiem un speciālistiem izmaksātas arī valdības piešķirtās naudas balvas kopā 15 100 eiro apmērā.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās Ministru prezidents Māris Kučinskis, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa un Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

Latvija konkursā piedalījās piekto reizi ar 12 jauniešu komandu, kuri valsti pārstāvēja 10 dažādās profesijās. Konkurss no 30. novembra līdz 4. decembrim notika Zviedrijas pilsētā Gēteborgā; tas pulcēja 28 valstu un 35 profesiju pārstāvjus no visas Eiropas.

EuroSkills ir Eiropas lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas notiek kopš 2008. gada. Konkursa mērķis ir veicināt Eiropas valstu sasniegumus jauniešu profesionālajā izglītībā, celt profesiju, profesionālās izglītības un valsts prestižu, demonstrēt un godināt Eiropas talantīgāko jauniešu meistarību. Iespēja tajā piedalīties ir tikai reizi dzīvē.

Bildes no pasākuma skatīt Valsts kancelejas Flickr kontā.