Noteikti uzvarētāji pirmajam nacionālajam profesionālās meistarības konkursam SkillsLatvia 2017

22.04.2017

Ir noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017, kurā noteikti 53 medaļu ieguvēji 16 dažādās profesijās. Trīs dienas 96 konkursanti no 30 Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm izpildīja starptautiskajiem standartiem līdzvērtīgus praktiskus uzdevumus, demonstrējot savas prasmes un to atbilstību darba tirgum.

Godalgotākās izglītības iestādes Rīgā, Liepājā, Priekuļos un Daugavpilī

SkillsLatvia 2017 kopskaitā izdalīti 16 medaļu komplekti visās konkursā pārstāvētajās profesijās, tādās kā datorsistēmu tehniķis, skatlogu noformētājs, apģērba izgatavotājs, frizieris, pavārs, mobilās robotikas tehniķis, flīzētājs, sausās būves tehniķis, u.c. Zelta medaļas saņēmuši 18 konkursanti, sudraba 18, savukārt bronzas – 17 konkursanti. 

Profesionālo izglītības iestāžu kopvērtējumā, iegūstot visvairāk 1.-3. vietas, nacionālā konkursa laikā 20. - 22. aprīlī Ķīpsalā, vislabākās prasmes parādīja un deviņas godalgotas vietas ieguva Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi, otrajā vietā ar 8 godalgotām vietām ierindojās Liepājas Valsts tehnikums, savukārt trešo vietu ar trim godalgotām vietām dala Daugavpils tehnikums, Rīgas Valsts tehnikums un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola. 

Būtiski atzīmēt, ka nacionālais konkurss lauksaimniecības mehānikas tehniķa profesijā noritēja ātrāk - no 6. līdz 7. aprīlim izstāžu kompleksā “Rāmava”. Kopvērtējumā ņemot vērā arī šīs profesijas rezultātus, profesionālo izglītības iestāžu topā trešajā vietā ar 4 godalgotām vietām izvirzās Priekuļu tehnikums, kura audzēkņi lauksaimniecības tehniķa profesijas konkursā Rāmavā izcīnīja 2. un 3. vietu.

Pilnu sarakstu ar uzvarētāju vārdiem un uzvārdiem, kā arī pārstāvētajām profesijām un visām profesionālās izglītības iestādēm un to individuālajiem rezultātiem skatīt šeit.

Katrs konkursants jau šodien ir vērtīgs darbinieks

“Meistarības konkurss SkillsLatvia 2017 ir atlasījis talantīgākos, prasmīgākos un mērķtiecīgākos jauniešus no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. Katrs no viņiem jau šodien ir vērtīgs darbinieks, par kuriem darba devēji izrāda interesi. Konkursa atmosfēra pārbauda ne tikai zināšanas un prasmes, bet arī dalībnieku spēju izturēt, koncentrēties, kā arī pieņemt lēmumus sarežģītos darba apstākļos. Esam gandarīti, ka jau pirmajā SkillsLatvia konkursā jūtama nozaru atsaucība, tādējādi darba devējos veicinot novērtējumu profesionālajai izglītībai. Jāuzsver, ka SkillsLatvia 2017 laureāti cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills,” informē VIAA direktore Dita Traidās.

“Dalība konkursā SkillsLatvia 2017 jauniešiem sniedz lielu pārliecību par savām spējām turpmākajā izaugsmē. Tā vairs nav skola, bet augsts profesijas prasmju paraugdemonstrējums”, norāda Ilze Začeste, SkillsLatvia 2017 vērtēšanas komisijas eksperte skatlogu noformētāja profesijā.

“Esmu gandarīts un lepns par konkursantu demonstrēto sniegumu un rezultātiem. Audzēkņu prasmes ir ļoti augstā līmenī. Pozitīvi vērtējams tas, ka sagatavošanās konkursam notikusi, iesaistot nozari. Uzskatu, ka ikvienu no konkursa dalībniekiem ir vērts pieņemt darbā,” rezultātus komentē Raimonds Zommers, SkillsLatvia 2017 vērtēšanas komisijas eksperts pavāra profesijā.

Konkursa SkillsLatvia 2017 uzdevumi
Konkursantu sniegumu vērtēja savas jomas profesionāļi – konkursa vērtēšanas komisija, kurā bija gan mācībspēki, gan darba devēji, gan eksperti ar starptautisko
konkursu vērtēšana pieredzi. Konkursantu darba vietas Ķīpsalas izstāžu centrā tika aprīkotas atbilstoši uzdevuma prasībām. Piemēram, galdnieki uz vietas izgatavoja mēbeles, sausās būves tehniķi veidoja ēku konstrukcijas, flīzētāji flīzēja, bet datorsistēmu tehniķi – uzstādīja operētājsistēmu instalāciju. Tikmēr apģērba dizaineri uz vietas izgatavoja apģērbu, frizieri veidoja matu sakārtojumu, pavāri – maltītes u.tml.

Kopumā konkursa laikā dalībnieki uzdevuma izpildei iztērēja 600 sienas flīzes, 15 metrus auduma, izmantoja 630 kokskrūves, 23 tapetes ruļļus, 500 metrus makšķerauklas, 12 manekenu galvas ar dabīgajiem matiem, 820 metrus montāžas vadus u.c. materiālus.

Par konkursu SkillsLatvia 
Meistarības konkurss SkillsLatvia 2017 ir pirmais šāda līmeņa notikums Latvijā, kas vērsts uz profesionālo izglītību un aktualizē tajā iegūto prasmju un izcilības nozīmi darba tirgū. Pasākumā vienuviet satikās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, viņu mācībspēki, darba devēji un arī topošie audzēkņi, kuri vēl tikai domā par savu iespējamo profesiju.

Konkurss SkillsLatvia 2017 notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.