Konkursa SkillsLatvia 2019 pusfinālā noskaidros labākos datortīklu administratorus

12.02.2019

No 12. līdz 13. februārim Valsts izglītības attīstības aģentūra Jelgavas tehnikumā organizē nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2019 pusfinālu prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana”. 6 jaunieši ar labāko rezultātu iegūs iespēju maijā piedalīties SkillsLatvia 2019 finālā, kurā audzēkņi sacentīsies par Latvijas labākā jaunā profesionāļa titulu.

Pusfinālā piedalās jaunieši no 10 profesionālās izglītības iestādēm, kuriem 11 stundu laikā jāveic darba uzdevums, kas ietver Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu, datortīkla iekārtu vienkāršu konfigurāciju reālām MikroTik iekārtām un simulācijas vidē. Izstrādātās programmas mērķauditorija ir mazie un vidējie uzņēmumi, kuru darbības nodrošināšanai ir nepieciešama datortīklu infrastruktūra. Pirmajā dienā konkursanti izpilda Linux un MikroTik uzdevumus, otrajā dienā – Windows un datortīkla simulācijas uzdevumus. Konkursa dalībniekiem būs arī pārsteiguma uzdevums.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.