Sācies jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2019

08.05.2019

Šodien un rīt jau trešo gadu pēc kārtas Ķīpsalas izstāžu centrā notiek gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā – nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2019, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad 19 prasmju konkursos savas iemaņas pārbauda un par medaļām sacenšas 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm.

Divas dienas konkursanti no visas Latvijas demonstrē savu meistarību, zināšanas un profesionalitāti tērpu dizainā, datortīklu administrēšanā, friziera darbos, grafikas dizainā, restorānu servisā, ēdienu gatavošanā, mobilajā robotikā, flīzēšanā un citās prasmēs. Jauno profesionāļu sniegumu 19 prasmju konkursos vērtē ekspertu komisijas, kuras veido nozares speciālisti un darba devēji.

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece: SkillsLatvia piedalās jaunie profesionāļi, kas katru gadu demonstrē pārliecinošu sniegumu dažādu prasmju jomā, un tā ir platforma, kurā jaunie darītāji satiek potenciālo darba devēju. Darītāju kultūra ir plaukstoša, un jauno profesionāļu pieredzes stāstu netrūkst, tiem uzskatāmi parādot, ka prasmes apvienojumā ar 21. gadsimta cienīgām zināšanām ir mūsdienu kapitāls.”

Dita Traidās, VIAA direktore: “Jauno speciālistu, mācībspēku un darba devēju vidū konkurss SkillsLatvia ir kļuvis par vērienīgāko notikumu profesionālajā izglītībā, kas ir nacionālās un starptautiskās konkurētspējas mēraukla profesionālās izglītības kvalitātei. SkillsLatvia ir profesionālās izcilības platforma, kas izceļ spožākos jaunos talantus un stiprina profesionālās izglītības mijiedarbību ar darba tirgu, veidojot ne tikai profesionālo prasmju un pieredzes sinerģiju, bet arī nākotnes sadarbības pamatus ar topošajiem darbiniekiem.”

Pieredze rāda, ka konkurss raisa lielu apmeklētāju interesi par profesionālo izglītības iestāžu piedāvātajām mācību programmām, jo paralēli meistarības konkursam ir iespēja apmeklēt Karjeras kafejnīcas interaktīvās spēles un pārbaudījumus, kā arī Profesiju parādes demonstrējumus. Vienlaikus apmeklētāji varēs iegūt informāciju par profesionālās izglītības iespējām Latvijā, kā arī profesionālajām prasmēm, ko sagaida potenciālie darba devēji. Arī šogad pasākums apmeklētājiem ir pieejamas bez maksas.

Par SkillsLatvia 2019

SkillsLatvia 2019 ir VIAA organizēts nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas Latvijā notiek jau trešo gadu. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Plašāka informācija par konkursu SkillsLatvia 2019, tā dalībniekiem un pārstāvētajām profesionālajām prasmēm, kā arī pasākuma programma un apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapas sadaļā: www.viaa.gov.lv/skillslatvia, bet konkursa aktualitātes – SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

Konkursa foto galerija pieejama VIAA Flickr kontā