Notiek konkursa SkillsLatvia 2020 pusfināli grafikas dizainā un datortīklu administrēšanā

29.01.2020

29. un 30. janvārī Rīgas Valsts tehnikumā notiek nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 prasmju konkursu “Grafikas dizains” un “Datortīklu administrēšana” pusfināli.

“Grafikas dizaina” pusfinālā piedalās audzēkņi no 12 profesionālās izglītības iestādēm. Jauniešu darba uzdevums ir izveidot dotā deju kolektīva grafisko identitāti un izvērst to dažādās platformās tā, lai ikvienā atsevišķā darbā būtu vienoti grafiskie principi, elementi un burtveidoli. 7 stundās konkursanti izstrādā deju kolektīva logotipu, plakātu, Facebook baneri un sertifikātu. Paveikto vērtēs nozares eksperti Irēna Ansava, Ieva Bečere un Ivs Zenne.

Savukārt prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana” savu meistarību demonstrēs jaunieši no 12 profesionālās izglītības iestādēm, kuriem 11 stundu laikā jāveic darba uzdevums, kas ietver  Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu un konfigurēšanu, datortīkla iekārtu (komutatoru un maršrutētāju) vienkāršu konfigurācijas uzdevumu veikšanu gan reālām MikroTik iekārtām, gan datortīkla simulācijas vidē. Operētājsistēmas instalēšana var tikt aizstāta ar virtuālo mašīnu uzstādīšanu, izmantojot konkursa organizatoru izveidotus šablonus. Pakalpojuma saņēmēja iespējamā mērķauditorija ir mazie un vidējie uzņēmumi/organizācijas, kuru darbības nodrošināšanai ir nepieciešama datortīklu infrastruktūra. Pirmajā dienā konkursanti izpilda Linux un MikroTik uzdevumus, otrajā dienā – Windows un datortīkla simulācijas uzdevumus. Konkursantu paveiktā darba izpildi vērtēs nozares speciālisti.

6 jaunieši ar labāko rezultātu katrā prasmju konkursā iegūs iespēju aprīļa beigās piedalīties nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 finālā, kurā audzēkņi sacentīsies par Latvijas labākā jaunā profesionāļa titulu.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.