Noskaidroti konkursa SkillsLatvia 2020 finālisti datortīklu administrēšanā un grafikas dizainā

03.02.2020

Rīgas Valsts tehnikumā 29. un 30. janvārī notika nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 prasmju konkursu “Grafikas dizains” un “Datortīklu administrēšana” pusfināli.

Grafikas dizaina konkursa uzdevums 7 stundu darbam bija gana apjomīgs. Intensīvā darbā tapa deju kolektīva identitāte, izmantojot dotos attēlus, zīmējumus un tekstus. Dizaina vizuālo izteiksmību eksperti vērtēja viens no otra neatkarīgi, piemērojot subjektīvā vērtējuma skalu, turpretī darba organizācija, problēmu risināšana un nozares parametru izmantošana, kā arī datorprasmes, izmantojot programmas Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Adobe Photoshop, definējot krāsas atbilstoši uzdevuma prasībām un sagatavojot nobeiguma failus, tika vērtētas objektīvi – aspektā noteiktās prasības ir izpildītas/nav izpildītas.

Labāko sniegumu uzrādīja un SkillsLatvia 2020 finālā nominācijā “Grafikas dizains” startēs:

Konkursants

Izglītības iestāde

Aksels Paičs

PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola

Edgars Ancītis

PIKC Rīgas Valsts tehnikums

Anrijs Šermuksīts

Ogres tehnikums

Viktorija Andiņa

PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”

Daina Birkāne

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola

Betija Tekla Spāre

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola

Savukārt prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana” savu meistarību demonstrēja audzēkņi no 12 profesionālās izglītības iestādēm. 11 stundu laikā jaunieši veica darba uzdevumus, kuri ietvēra Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu, datortīkla iekārtu vienkāršu konfigurāciju, datortīkla iekārtu (komutatoru un maršrutētāju) vienkāršu konfigurācijas uzdevumu veikšanu gan reālām MikroTik iekārtām, gan datortīkla simulācijas vidē. Pusfināla pirmajā dienā konkursanti izpildīja Linux un MikroTik uzdevumus, otrajā dienā – Windows un datortīkla simulācijas uzdevumus. Konkursantiem bija patstāvīgi jāveido IP adrese pēc uzdevumu tabulā dotajiem parametriem. Paveiktā darba izpildi vērtēja nozares speciālisti.

Labāko sniegumu un iespēju aprīlī piedalīties SkillsLatvia 2020 finālā un cīnīties par Latvijas labākā jaunā profesionāļa titulu datortīklu administrēšanā ieguva:

Vārds, uzvārds

Izglītības iestāde

Iļja Spirts

Jelgavas Tehnikums

Mārcis Akmentiņš

PIKC Rīgas Tehniskā koledža

Mārtiņš Kuzņickis

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums

Valdemārs Šperbergs

Saldus tehnikums

Mārtiņš Kudrjaševs

Rēzeknes tehnikums

Demians Bergs

PIKC Liepājas Valsts tehnikums

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Konkursa foto galerija pieejama VIAA Flickr kontā.