Zināmi konkursa SkillsLatvia 2020 finālisti mēbeļu galdniecībā

10.02.2020

Jelgavas tehnikumā 2 dienu garumā norisinājās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 pusfināls, kurā noskaidroja labākos jaunos meistarus mēbeļu izgatavošanā. Seši labākie jau aprīļa beigās savas prasmes demonstrēs konkursa finālā.

Konkursā piedalījās audzēkņi no 11 profesionālās izglītības iestādēm. Mēbeļu izgatavošanas konkursa uzdevums 12 stundu darbam bija gana apjomīgs. Intensīvā darbā tapa servanta tipa galdiņš, kurš bija jāizgatavo pēc dotajiem rasējumiem. Izgatavojot galdiņu, konkursanti demonstrēja savas prasmes strādāt gan ar elektriskajiem rokas instrumentiem, gan ar stacionārajiem darbgaldiem, kā arī tikai ar rokas nemehanizētajiem instrumentiem, gatavojot dzeguļu-bezdelīgastes savienojumu. Uzdevuma izpildes laikā konkursantiem bija jāveic virkne sarežģītu un vienlaikus precīzu darbību: virsmu piegriešana, virsmu aplīstēšana, virsmu dekoratīvā finierējuma salikuma izveide un finierēšana, dažādu rievu un gropju iestrāde, kustīgo daļu un furnitūras iestrāde. Savukārt žūrija konkursantu darbu vērtēja gan pirms savienojumu līmēšanas, gan pēc tam, piefiksējot kļūdas ar precizitāti līdz milimetram.

Labāko sniegumu uzrādīja un SkillsLatvia 2020 finālā mēbeļu izgatavošanas prasmju konkursā startēs:

 Konkursants Izglītības iestāde 

Ditmārs Voitiņš

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums

Rihards Melbārdis

Jelgavas tehnikums

Dāvids Mikučs Vilcāns

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola

Emīls Smukkalns

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums

Armands Vilks

Rēzeknes tehnikums

Niks Petrovs

Aizkraukles Profesionālā vidusskola

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Konkursa foto galerija pieejama VIAA Flickr kontā.