No jauno profesionāļu olimpiskajām spēlēm Latvijas dalībnieki mājās atved unikālu pieredzi

12.10.2011

Latvijas dalībnieki pirmo reizi startējuši profesionālo prasmju olimpiskās spēlēs WorldSkills 2011. Ir gūta unikāla pieredze un starptautisku ekspertu novērtējums Latvijas profesionālās izglītības konkurētspējai pasaulē, akcentējot konkursantu darba kvalitāti un kultūru.

Lasīt vairāk »

Sestdiena. Sacensību pēdējā dienā konkursanti gandarīti ar paveikto

08.10.2011

WorldSkills sacensību pēdējā dienā Haralds pabeidzis naktsskapīti, bet Aleksejs darbojies brīvajā stilā. Darbi nodoti vērtēšanai, un rezultātus dalībnieki uzzinās tikai rīt, tikmēr abi konkursanti atskatās uz paveikto ar gandarījuma sajūtu.

Lasīt vairāk »

Sestdiena. Pēdējā sacensību dienā Aleksejs brīvajā stilā veidos Anglijas karti

08.10.2011

Šodien paredzēts brīvā stila darbs. Tas nozīmē, ka dalībniekiem nav nekādu reglamentu. Pēc iepriekš iesniegtas brīvi ar roku vai AutoCad programmā zīmētas skices katrs taisa ko un kā grib. Aleksejs izvēlējies veidot Anglijas karti.

Lasīt vairāk »

Piektdiena. Dalībnieki sacensību trešajā dienā atgūst iekavēto

07.10.2011

Tuvojas sacensību noslēgums: gaisā manāma arvien lielāka spriedze, konkursanti, galvu nepacēluši, veic uzdotos darbus. Haralda veidotais naktsskapītis tūlīt būs gatavs, bet Aleksejam izdevies izlīdzināt rezultātu, panākot savus konkurentus.

Lasīt vairāk »

Worldskills 2011 gaisotne Londonā

07.10.2011

Visas sacensību dienas ExCel halle Londonā ir piepildīta ar dažādu vecumu un tautību pārstāvjiem. Šeit pulcējas ne tikai 1000 konkursantu, bet arī viņu pavadošās delegācijas – eksperti, komandu līderi, oficiālie un tehniskie delegāti, nacionālo mediju pārstāvji. Taču visvairāk šeit manāmas ir skolēnu grupas, kas aktīvi „spieto” pa halles gaiteņiem.

Lasīt vairāk »

Ceturtdiena. Noslēgusies otrā sacensību diena

07.10.2011

Otrajā Worldskills 2011 sacensību dienā norises vietu un Latvijas konkursantus apmeklēja Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Eduards Stiprais. Izstaigājis ExCel halli un iepazinies ar Latvijas konkursantu veikumu, vēstnieks atzina, ka „nekad nav varējis iedomāties, ka profesiju olimpiskās spēles ir kaut kas tik grandiozs un iedvesmojošs”. Viņaprāt, šī ir laba vieta izglītības iespēju popularizēšanai Latvijā.

Lasīt vairāk »

Pēc 1.dienas līderos Dienvidkoreja, Šveice, Īrija un Lielbritānija

05.10.2011

Noslēdzoties pirmās dienas sacensībām, lielākā daļa konkursantu Sausās būves un apmešanas profesijā nebija paveikuši pirmo moduli, tāpēc žūrija, izvērtējot sniegumu, lēma par turpmāko sacensību gaitu un vērtēšanas sistēmu.

Lasīt vairāk »

Trešdienas vakars. WorldSkills dalībnieki izvērtē pirmās dienas sniegumu

05.10.2011

Konkursants Haralds Kresse

Konkursants Haralds Kresse

Pirmās dienas noslēgumā paveikta daļa darbu, lai rezultātā žūrijas komisijai var atrādīt konkrētu priekšmetu: sauso būvi, ko veido Aleksejs, un naktsskapīti ar izgriezumiem, kas uzticēts Haraldam. Abi dalībnieki saskārušies ar pirmajām grūtībām.

Lasīt vairāk »