Par sasniegumiem pasaules mēroga konkursā WorldSkills 2019 laureāti saņems naudas balvas

27.11.2019

Valdība 2019. gada 26. novembrī apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkojuma projektu par Ministru kabineta diplomu un naudas balvu piešķiršanu prestižā pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2019 laureātiem un viņu profesionālo prasmju pilnveidotājiem.

Lasīt vairāk »

Svinīgā ceremonijā sveic Latvijas komandu par panākumiem konkursā WorldSkills 2019

08.10.2019

Otrdien, 8. oktobrī, SkillsLatvia komandas konkursantus par panākumiem prestižajā pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2019 svinīgi sveica izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Pateicības rakstus par ieguldījumu konkursantu panākumu un prasmju veicināšanā ministre pasniedza arī komandas ekspertiem, pedagogiem un atbalstītājiem.

Lasīt vairāk »

Latvijas komandai WorldSkills 2019 konkursā 3 medaļas par izcilību

28.08.2019

Latvijas komandas konkursanti ieguvuši 3 medaļas par izcilību pasaulē lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2019, kurš noslēdzās 27. augustā Kazaņā, Krievijā. 

Lasīt vairāk »

Tiešraide: WorldSkills Kazan 2019 noslēguma ceremonija

27.08.2019

Šodien, 27. augustā, tiešraidē no Kazaņas būs iespēja vērot pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2019 noslēguma ceremoniju, kurā paziņos labākos jaunos profesionāļus 56 prasmju konkursos. 

Lasīt vairāk »

WorldSkills 2019 konkurences līmenis ļoti augsts un vērtēšanas kritēriji strikti

27.08.2019

Latvijas komandu dalībai starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2019 Kazaņā sagatavoja un atbalstīja septiņi gan savās nozarēs Latvijā atzīti, gan starptautiskajos konkursos pieredzējuši eksperti. Viņi apliecina, ka pasaules līmeņa konkursa konkurences līmenis ir ļoti augsts, vērtēšanas kritēriji ļoti strikti un uzdevumu sarežģītības pakāpe - visaugstākā. Salīdzinājumā ar citiem konkursiem, Kazaņā nav novērota negodprātīga un tā dēvētā politiskā vērtēšana, piešķirot priekšrocības konkrētas valsts pārstāvjiem, un organizatoriski prasmju konkursi noorganizēti ļoti augstā līmenī. 

Lasīt vairāk »

WorldSkills 4. diena: konkursa finālā visi darba uzdevumi pabeigti laikā

27.08.2019

Starptautiskā jauno profesionāļu konkursa WorldSkillsKazan 2019 pēdējā diena aizritējusi saspringtā darbā, steidzot pabeigt un izpildīt konkursa uzdevumus. Gala rezultātus un uzvarētājus paziņos 27. augusta vakarā noslēguma ceremonijā, taču jaunieši ir gandarīti par padarīto un savām prasmēm un spēju godam izturēt pasaules līmeņa profesionālus pārbaudījumus. Konkursā gūtā pieredze, pēc jauniešu domām, ir neatsverams ieguldījums viņu profesionālajā izaugsmē.

Lasīt vairāk »

3. diena WorldSkills konkursā: pirmspēdējā dienā nedrīkst zaudēt modrību

25.08.2019

Trešā konkursa diena ir kārtējais pārbaudījums Latvijas komandas jauno profesionāļu izturībai - pirmspēdējā dienā nedrīkstēja ļauties nogurumam, kas garajās un saspringtajās dienās nenoliedzami ir sakrājies, un zaudēt modrību kaut uz mirkli, jo konkursa fināls strauji tuvojas. Tāpēc šodien svarīgākais uzdevums bija noturēt vai uzlabot savu sniegumu konkursā.

Lasīt vairāk »

Piesātināta, intensīva un izaicinoša - WorldSkills 2019 konkursa otrā diena

24.08.2019

WorldSkillsKazan 2019 konkursanti katru dienu strādā vidēji 6-8 h intensīvos konkurences un spriedzes apstākļos. Ar katru dienu jaunieši tuvojas savam mērķim, kad konkursa uzdevumi būs paveikti un noskaidroti labākie no labākajiem jaunajiem profesionāļiem. Tieši šāda bija otrā konkursa diena SkillsLatvia komandai - piesātināta, izaicinoša un aizraujoša, jo katrs no jauniešiem savu darbu dara ar prieku un gandarījumu par pārstāvēto profesiju un Latvijas valsti.

Lasīt vairāk »