Piesātināta, intensīva un izaicinoša - WorldSkills 2019 konkursa otrā diena

24.08.2019

WorldSkillsKazan 2019 konkursanti katru dienu strādā vidēji 6-8 h intensīvos konkurences un spriedzes apstākļos. Ar katru dienu jaunieši tuvojas savam mērķim, kad konkursa uzdevumi būs paveikti un noskaidroti labākie no labākajiem jaunajiem profesionāļiem. Tieši šāda bija otrā konkursa diena SkillsLatvia komandai - piesātināta, izaicinoša un aizraujoša, jo katrs no jauniešiem savu darbu dara ar prieku un gandarījumu par pārstāvēto profesiju un Latvijas valsti.

Par saviem otrās dienas iespaidiem un paveikto darbu dalās Kristaps Eglītis, mēbeļu galdniecības prasmju konkursa dalībnieks: “Precīzai laika plānošanai ir ārkārtīgi liela nozīme, pretējā gadījumā iestājas haoss. Pirmajās dienās sastādīju darbu plānu uzreiz visām konkursa dienām, lai gan dienas beigās nākamās dienas grafiku nākas precizēt. Mans uzdevums ir izgatavot nakts skapīti. Šodien saliku skapīša korpusu, iesāku gatavot durtiņas, nofinierēju virsmas.” Kristaps atzīst, ka ar katru nākamo dienu apmeklētāju uzmanības radītais satraukums mazinās, kā arī uz konkurentu paveikto cenšas neskatīties, lai neradītu sevī lieku trauksmi, tā vietā koncentrējas uz sev uzticēto darbu un cenšas to izdarīt, cik nu vien labi var.

Skatlogu noformēšanas prasmju konkursa eksperte Ilze Ķēniņa konkursantu sagatavotību šogad vērtē kā ļoti labu, un Latvija, viņasprāt, labi izskatās uz pārējo valstu fona: “No konkursa es sagaidu labu rezultātu, pozitīvas emocijas, patīkamu sadarbību ar pārējiem starptautiskajiem ekspertiem, ar kuriem esam pazīstami nu jau ilgus gadus.”

Ekspertes skatījumā skatlogu noformēšanas prasmju konkursā ir vismaz kādi 5-6 konkursanti, kuru pirmais darbs ir ļoti labi izpildīts, tāpēc gala rezultāts ir atkarīgs no atlikušo dienu darbu izpildes kvalitātes. Konkursanti varēja paši izveidot savu laika plānu. “Atšķirībā no pārējiem, kas šobrīd nodarbojas ar skatloga krāsošanas darbiem, Luīze Mihailova no finiera zāģē dekorācijas. Šodien ir paredzēts izzāģēt visas dekoratīvās detaļas un pabeigt visus putekļainos darbus, lai putekļi paspēj nosēsties un rīt var ķerties klāt krāsošanas darbiem," I. Ķēniņa.

Darba uzdevuma tēma visiem konkursantiem ir viena - uztaisīt vienam Krievijas linu izgatavotāja zīmolam skatlogu. Viņi vēlas redzēt jūras tēmu - jahtas, ūdeni, tāpēc visiem darbi ir diezgan līdzīgi, jo ir definēta tik ļoti konkrēta prasība no klienta. Luīze ir izvēlējusies attēlot jaunu sievieti, kas jūras krastā vēro jahtu regates sacensības. Fonā būs kaijas, pūtīs vējš, iecere ir uzburt tādu dinamisku ainu, kas “elpo”, jo arī lins ir tāds audums, kas ļauj Tev elpot. Breathe  jeb elpot ir Luīzes skatloga atslēgvārds.

Luīze atzīst, ka jūras tēma viņai kā liepājniecei ir ļoti tuva, un jūra ir neatņemama viņas dzīves sastāvdaļa. “Man patīk šī tēma. Cenšos pieturēties pie pārbaudītām lietām, neriskēt un neeksperimentēt. Kaut gan mums iedeva vīna korķus, un bija jāizdomā, ko ar tiem iesākt. Otrs pārsteiguma elements bija koka bumbiņas, ar ko arī obligāti bija jāpapildina skatlogs. Sagaidāms, ka rīt vairs pārsteigumu nebūs, jo jāsāk gatavoties konkursa nobeigumam -  skatloga iekārtošanai,” stāsta konkursante. “Varētu teikt, ka šī ir mūsu drošā zona. Luīze, braucot šurp, ir sev definējusi, ka viņa balstīsies uz pārbaudītām vērtībām. Papildu drošības sajūtu sniedz arī vasarā paveiktie sagatavošanās darbi, kad Luīze strādāja pie vairāku skatlogu izstrādes dažādām tēmām,” piekrīt I. Ķēniņa.

Vērtējot 2. dienā pabeigto, Luīze pauž prieku par padarīto: “Es paspēju šodien izdarīt visu, kas bija jāizdara. Mērķis bija izzāģēt visus dekoratīvos elementus jeb propus, uz kuriem varēs uzkarināt apgērbu. Izzāģēju un nokrāsoju putnus. Rīt ir palikusi tikai krāsošana. Strādāšu 6 stundas.”

Svētdiena - trešā konkursa diena - jauniešiem būs vēl intensīvāka, jo lielākā uzdevumu daļa ir jāpabeidz trešajā dienā. Jārēķinās, ka pēdējā konkursa dienā darbam atvēlētas vien 3-4 stundas.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2019 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Otrās dienas foto galerija pieejama VIAA Flickr kontā.