Trešdiena: Pirmā konkursa diena aizvadīta veiksmīgi

13.08.2015

Pirmā konkursa diena aizvadīta, konkursanti ir nedaudz noguruši, taču entuziasma pilni. Septiņi Latvijas nacionālās komandas jaunieši, kuri pārstāv dažādus tautsaimniecībā nepieciešamus arodus, uzsāka sacensību, lai kļūtu par pasaulē labākajiem jaunajiem profesionāļiem! 

Pārsteigumu netrūka, piemēram, datoru, printeru un darba iekārtu tehniskas problēmas un jaunu, nezināmu uzdevumu pildīšana, tomēr jaunieši šodienu vērtē kā veiksmīgi pavadītu.Linda Osīte (grafiskais dizains)

Pirmās konkursa dienas sākumā pārstāvis no WorldSkills Foundation iepazīstināja topošos grafiskā dizaina speciālistus ar šīs dienas darba uzdevumu. Jauniešiem bija jāizstrādā emblēma un A3 plakāts reālam projektam - ilgtermiņa risinājums trešās pasaules valstīm, kurās ir problēma ar tīra ūdens iegūšanu.  Šo projektu jau 2015. gada novembrī dzīvē ieviesīs uzņēmums Community Plumbing Challange. No konkursantu izveidotajām emblēmām tiks izvēlēta viena, kuru uzņēmums izmantos projekta īstenošanā. 

Linda atzīst, ka sākotnēji bija plānojusi veidot emblēmas dizainu ar teksta elementiem, taču darba uzdevumā tas nebija atļauts, tāpēc nācās domāt pavisam citu dizaina koncepciju. „Iepazīstoties ar darba uzdevumu, sapratu, ka tas ir ļoti specifisks, jo bildēs, ko vajadzētu izmantot dizainā, redzama – roku mazgāšana, sausā tualete, notekcaurules, bērni u.tml. Pēc 15 minūšu apspriešanās ar ekspertu Ivu Zenni koncepts kļuva skaidrāks. Pats negaidītākais pārsteigums bija tas, ka datorā parādījās uzraksts „Pēc 10 minūtēm pulcēties sanāksmju telpā”. Tur aizejot, sapratām – mūs sagaida papildu uzdevums. Visus darbus tomēr paspēju laikā. Ļoti lietderīgas bija pāris minūtes, kas mums tika piešķirtas kā kompensācija par dažādām tehniskām ķibelēm. Ar šīs dienas veikumu esmu apmierināta, un gaidīšu nākamo dienu un jaunus izaicinājumus!” ar šīs dienas iespaidiem dalās Linda.


Mārtiņš Kukojs (viesmīlis)

Šodien Mārtiņam bija vairāki darba uzdevumi – flambēšana*, cēzara salātu, laša tartara un īru kafijas pagatavošana, kā arī galda klāšana un servēšana, kas paredz arī salvešu locīšanu origami tehnikā. „Savu šīs dienas sniegumu vērtēju ļoti labi, jo pēc galda klāšanas uzdevuma divi eksperti vaicāja, vai pēc konkursa varu dalīties pieredzē, kā esmu locījis salvetes. Konkrēto tehniku es iemācījos Somijā.” Rīt Mārtiņu gaida citi uzdevumi - būs jāatpazīst dažādi alkoholiskie dzērieni, jāpagatavo gan alkoholiski, gan bezalkoholiski kokteiļi, kā arī jāpasniedz šampanietis, kanapē maizītes un jāsagatavo augļu plate.

 *Flambēšana - ēdienu pagatavošana viesu klātbūtnē


Artūrs Krapāns (web dizains)

Artūram pirmajā dienā bija vairāki darba uzdevumi. Vispirms bija jāatjauno un jāpārveido 10 gadus vecs loģistikas uzņēmuma mājaslapas dizains. „Radīt jaunu dizainu ir krietni vieglāk nekā atjaunot jau esošu mājaslapas noformējumu. Šajā uzdevumā bija jāsaglabā uzņēmuma identitātes pamatelementi, piemēram, krāsas, bildes, sadaļu izkārtojums u.tml. Šis dizains bija jāpielāgo arī mobilajām ierīcēm. Daļa konkursantu izvēlējās vienkāršāko ceļu un veidoja pavisam jaunu dizainu, atbilstoši jaunākajām tendencēm, tādejādi riskējot zaudēt punktus,” stāsta Artūrs.

Otrais uzdevums bija izveidot interaktīvu aplikāciju par olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies Riodežaneiro, Brazīlijā, 2016. gadā. Artūrs atzīst: „Šis uzdevums bija laikietilpīgs un diemžēl pietrūka dažas minūtes, lai pabeigtu spēles izveidi.”

Arī otrajā konkursa dienā Artūru sagaida vairāki uzdevumi, proti, viens dizaina un viens programmēšanas uzdevums.  


Vairāk bildes no pirmās WorldSkills 2015 konkursa dienas skatiet šeit: Flickr.com.

Sekojiet līdzi konkursa jaunumiem arī Skills Latvia Facebook lapā.

Video atskats uz pirmo konkursa dienu Sanpaulu