Ceturtdiena: Reportāža no otrās konkursa norises dienas

14.08.2015

Veiksmīgi aizvadīta otrā konkursa WorldSkills 2015 diena. Latvijas jaunie profesionāļi atgūst spēkus, lai turpinātu pierādīt savas profesionālās spējas uz globālās skatuves. 

Noskaņojums jauniešiem ir labs, jo pirmo divu dienu uzdevumi ir paveikti godam. Protams, bez sīkām ķibelēm neiztikt, tomēr jaunieši saglabā optimismu un ir gatavi jauniem izaicinājumiem, ko nesīs nākamās konkursa dienas.

 

Anna Līva Traumane (skatloga noformētāja)

Četru konkursa dienu laikā Annai ir uzdevums izveidot skatloga noformējumu. „Pirmajā konkursa dienā izlozēju tēmu „Spēle un cipari”. Konsultējoties ar savu eksperti Ilzi Začesti, izlēmām, ka makets jāveido līdzīgi maniem iepriekš veidotajiem darbiem, pielāgojot to izlozētajai tēmai. 

Pirmajā dienā vajadzēja izveidot plānu un skices, kas ietver ideju vizualizāciju, kompozīciju izveidi, attēlu kolekcionēšanu u.c. komponentus. Pirms uzsākt skatloga noformēšanu, vispirms izveidoju moodboard jeb sajūtu tāfeli, kurā veidoju tēmas vizualizāciju – spēles, bērnu, krāsu un ciparu mijiedarbību,” stāsta Anna.

Otrajā konkursa dienā Anna ķērās pie skatloga veidošanas. Šīs dienas uzdevums bija izveidot skatloga fonu. Katrs konkursants izvēlējās savu tehniku, proti, sienu krāsošanu, aplīmēšanu, slīpēšanu u.c. paņēmienus. Lai īstenotu iecerēto, Annas uzdevums bija izveidot un noslīpēt podestus, nokrāsot grīdu un sienas, kā arī prezentēt savu skatloga noformēšanas koncepciju un izmantotos materiālus.

„Pirms prezentācijas biju nedaudz satraukusies, jo arī tā tiek vērtēta. Eksperti tomēr bija tik jauki, ka spēja mani nomierināt, sakot, ka viss būs labi,” atzīst Anna. Visgrūtākā Annai šķita pirmā diena, kad bija jāizdomā noformējuma radošā koncepcija, jāizveido skices un sajūtu tāfele. Tomēr Anna ar šiem uzdevumiem veiksmīgi tika galā!

 

Maksims Ivancovs (elektriķis)

Maksimam darba uzdevums konkursā ir sagatavot stendu - uz sienas izvietot visus elektroinstalācijai nepieciešamos elementus, piemēram, pogas, rozetes, kabeļu penāļus, caurules. Tāpat uzdevums paredz dzinējvadības montāžu un KNX mājas automatizāciju.

„Shēmas, lai izveidotu instalāciju, nav dotas. Katram pašam ir jāizdomā, kā visus elementus veiksmīgi salikt kopā, lai pēc 4 dienu darba būtu sagatavota darbspējīga elektroinstalācija.

Viens no izaicinājumiem bija cauruļu locīšana. Tas man bija kaut kas jauns, jo bija jāizmanto celtniecības fēns – caurules vispirms jāuzsilda un tad jāsaloka 4 līdz 5 leņķos. Metāliskai caurulei šis process bija vienkāršs, jo leņķi jau bija gatavi, atlika vien nogriezt. Lielākais izaicinājums, līdzīgi kā EuroSkills konkursā, bija kabeļu plaukta izveide. Grūtības rada pareizu leņķu noteikšana,” stāsta Maksims.

Šo divu dienu laikā bija jāpabeidz montāža un jānomēra visi iespējamie materiāli tālākai instalācijas veidošanai. Nākamās dienas uzdevums ir elektrības pieslēgšana un elektroinstalācijas pabeigšana, savukārt ceturtajā dienā ir paredzēta programmēšana.


Foto no otrās WorldSkills 2015 dienas skatiet šeit: Flickr.com.

Aicinām sekot līdzi konkursa jaunumiem arī Skills Latvia Facebook lapā.

 

Video atskats uz otro konkursa dienu