Godinās jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2015 nacionālo komandu

24.11.2015

Piektdien, 27. novembrī, jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2015 nacionālo komandu uzņems un godinās izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Dalībai pasaules lielākajā un prestižākajā konkursā jauniešus sagatavoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pedagogiem un nozaru speciālistiem.

Medaļu ieguvējus, konkursa dalībniekus, nozaru speciālistus, pedagogus un atbalstītājus sveiks arī Latvijas komandas vadītāja un VIAA direktore Dita Traidās. Augstu vērtējot jauno profesionāļu sniegumu nozīmīgajā konkursā, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) rektors Deniss Djakons konkursantiem pasniegs sertifikātus, kas ļaus iegūt studiju maksas atlaidi šajā augstskolā.

Konkursā četri no septiņiem Latvijas konkursantiem ieguva medaļas par izcilību. Par izcilu prasmju apliecinājumu tās saņēma mēbeļu galdnieks Reinis Gusts, elektriķis Maksims Ivancovs, skatlogu noformētāja Anna Līva Traumane un pavārs Haralds Saušs, savukārt par labāko sniegumu valsts komandā titulu Best of Nation ieguva web lapu dizainers Artūrs Krapāns.

WorldSkills 2015, kas norisinājās no 11. līdz 16. augustam Brazīlijā un pirmo reizi notika Dienvidamerikā, bija līdz šim vērienīgākais visā WorldSkills konkursu 65 gadu pastāvēšanas vēsturē. Šogad konkursā 1200 dalībnieku no 59 valstīm četras dienas veica konkursa uzdevumus 50 dažādās profesijās.

Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus profesionālajā izglītībā, celt profesiju un profesionālās izglītības prestižu, demonstrēt un godināt jauniešu izcilību. Konkurss WorldSkills notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills.

Latvijas komanda WorldSkills pirmo reizi piedalījās 2011. gadā. Pašlaik WorldSkills International asociācijā ir 75 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA. 

 

Foto no pasākuma: Flickr