Jaunais mēbeļu galdnieks Reinis Gusts apliecina savas prasmes Nepālā

15.04.2016

Nepālas valsts galvaspilsētā Katmandu norisinājās profesionālo prasmju darbnīca, ko organizē Pasaules koku dienas (World Wood Day) ietvaros. Tajā pirmo reizi piedalījās Latvijas pārstāvis – alūksnietis, konkursa WorldSkills 2015 izcilības medaļas ieguvējs mēbeļu galdnieka profesijā Reinis Gusts, kurš apliecināja profesionālās prasmes bērnu galda un krēsla projektēšanā un izgatavošanā.

“Es uzskatu, ka jaunieši ne tikai iedrošināja citus un sniedza lieliskus rezultātus darbnīcās un pasākumos, bet arī motivēja jaunos profesionāļus, koku un dabas entuziastus pievienoties Pasaules koku dienas pasākumiem arī nākotnē,” atzīst Džekijs Fengs (Jackie Feng) no Starptautiskās koku kultūras apvienības.

Dalība šajā starptautiskajā pasākumā apliecina profesionālās izglītības un prasmju aktualitāti visā pasaulē. Tā ir iespēja ne tikai novērtēt savas profesionālās iemaņas salīdzinājumā ar citu valstu pārstāvjiem no visas pasaules, bet arī pilnveidot profesionālo kompetenci, veicinot prasmju izcilību un konkurētspēju darba tirgū.

Pasaules koku diena ir kultūras pasākums, ko svin katru gadu 21. martā. Šogad tas norisinājās Nepālā, Katmandu, no 20. līdz 24. martam, un tā tēma bija “Daba un kultūra”. Pasākumu organizē Starptautiskā koku kultūras apvienība, lai popularizētu koku kā videi draudzīgu un atjaunojamu biomateriālu. Pasaules koku diena pulcēja aptuveni 400 dalībnieku no 100 valstīm.

 

Foto: Publicitātes foto