Divi Latvijas pētnieki saņem Šveices stipendijas

12.04.2012

Šveices stipendiju fonda ietvaros 29.martā Sciex –NMSch apstiprināja divas stipendijas pētniekiem no Latvijas - Ilgai Kokorītei un Iļjam Feščenko - pētnieciskās darbības veikšanai Šveices augstākās izglītības iestādēs par kopējo summu 170 000 CHF.

Ilga Kokorīte no Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes vides zinātnes nodaļas gadu Šveicē pētīs, kā piemērot jaunu sensoru tehnoloģiju, lai analizētu ūdens nogulšņu apmaiņas procesus. Savukārt Iļja Feščenko no Fizikas un matemātikas fakultātes 12 mēnešus pavadīs Frīburgas Universitātē, lai pētītu, cik saskaņoti darbojas atomi, uz kuriem iedarbojas ar polarizēti modulētu lāzera gaismu. 

Stipendijas piešķīra piektajā uzsaukumā (pieteikšanās notika līdz 2011. gada 1. novembrim), kurā kopā apstiprināja 58 projektus:

  • Čehija - 21
  • Igaunija - 3
  • Latvija - 2
  • Polija - 21
  • Bulgārija - 4
  • Rumānija - 7.

Kopā iesniedza 171 stipendijas pieteikumu (piecus no Latvijas), kurus izvērtēja pieredzējušie eksperti, īpaši pievēršos uzmanību projektu zinātniskajai kvalitātei.

Stipendiju fonds ir daļa no Šveices finansiālā ieguldījuma jaunajās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Latvija ir viena no desmit ES valstīm, kas piedalās šajā programmā. Stipendiju fonda mērķis ir paaugstināt Latvijas pētnieku zinātnisko kapacitāti un veicināt ilgtspējīgu zinātnisko sadarbību starp Latviju un Šveici.

Nākamais uzsaukums, kurā piedalīsies Latvija, norisināsies no 01.09.2012 – 01.11.2012.

Vairāk informācijas ?d=files/news/14457/sciex_press_release_11_04_2012_2_.pdf (angļu valodā) un www.sciex.lv (latviešu valodā).