Studenti, absolventi un pētnieki var pieteikties praksei un pētniecībai ASV

13.09.2018

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds (BAFF) līdz 30. oktobrim aicina esošos studentus un nesenos augstskolu absolventus, kā arī pētniekus pieteikties  stipendijām un atbalsta programmām, kas sniedz iespēju papildināt profesionālās zināšanas, paplašināt kontaktu loku starptautiskā vidē un iepazīt ASV kultūru.

Profesionālās prakses programma paredz mērķtiecīgiem augstskolu studentiem un absolventiem doties uz ASV, lai 6 - 12 mēnešus strādātu kādā no Amerikas uzņēmumiem. Programmas dalībnieki saņem pilna apmēra stipendiju līdz 30 000 ASV dolāru, kas iekļauj visu nepieciešamo atbalstu – ceļa izdevumu segšanu, veselības apdrošināšanas izmaksas, līdzekļus ikdienas tēriņiem. Katram dalībniekam individuāli tiek piemeklēta viņa interesēm, zināšanām un karjeras plāniem atbilstoša prakses vieta.

Pētniecības programma sniedz finansējumu pētniekiem un zinātniekiem, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai pētniecības centros. Pieejamais finansējums vienam projektam ir līdz 60 000 ASV dolāru gadā, zinātnieki uz ASV var ņemt līdzi ģimenes locekļus, kā arī programmas laikā piedalīties divās konferencēs. Pētniecības programmas ilgums ir no sešiem līdz divpadsmit mēnešiem.

Būtiskākie kritēriji, izvēloties stipendiātus, ir kandidātu motivācija un skaidra nākotnes vīzija, vēlēšanās gūt starptautisku profesionālo pieredzi, kā arī labas angļu valodas zināšanas. Piesakoties programmām līdz oktobrim, stipendiju ieguvēji uz ASV dosies pēc 6-8 mēnešiem. Dalība Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda programmās ir bez maksas, stipendiātus izvēloties konkursa kārtībā.

Plašāks ieskats par konkursa nosacījumiem un pieteikšanās stipendijām BAFF mājaslapā

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds darbojas Baltijas valstīs kopš 2010. gada rudens, finansējot jau 390 programmu dalībniekus. Fonda misija ir stiprināt saikni starp ASV un Igauniju, Latviju un Lietuvu, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un reģiona attīstību.

Papildu informācija:

Ilze Bembere,
BAFF programmu vadītāja Latvijā
Tālrunis: 22047799
E-pasts: ibembere@ciee.org