Talantīgi skolēni var saņemt stipendiju dzīvošanai un mācībām ASV

22.09.2020

Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā un Amerikas Starptautiskās izglītības padome (American Councils for International Education) aicina skolēnus piedalīties apmaiņas programmā FLEX (Future Leaders Exchange program). Apmaiņas programmu finansiāli atbalsta ASV Valsts departaments, un tā sniedz iespēju talantīgiem un zinātkāriem Latvijas skolēniem 2021./2022. mācību gadā dzīvot un mācīties ASV. Dalība programmā ir bez maksas, un stipendija sedz visus izdevumus.

FLEX programmu ir izveidojis Amerikas Savienoto Valstu Kongress, veicinot starpkultūras izpratni starp Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotājiem un citām valstīm. Katrs stipendijas saņēmējs dzīvo vienu gadu kādā no ASV viesģimenēm un mācās Amerikas vidusskolā. Konkursā var piedalīties arī skolēni ar īpašām vajadzībām, kas atbilst tiem pašiem kritērijiem kā citi programmas dalībnieki.

Konkursam var pieteikties skolēni, kuri atbilst šādiem kritērijiem:

   • Latvijas valsts pilsonība,
   • dzimuši laika posmā no 2003. gada 15. jūlija līdz 2006. gada 15. jūlijam,
   • pieteikšanās brīdi mācās 9. vai 10. klasē,
   • apgūst angļu valodu skolā,
   • atbilst prasībām ASV vīzas saņemšanai un nav pavadījuši Amerikā ilgāk par 3 mēnešiem pēdējo piecu gadu laikā.

FLEX stipendija sedz iekšzemes un starptautisko ceļojumu turp un atpakaļ (no mājām uz ASV un atpakaļ), dzīvošanu ASV viesģimenē vienu gadu, mācības ASV vidusskolā, organizētos informatīvos pasākumus un rīkotās aktivitātes ASV kopienās, medicīnisko apdrošināšanu, izņemot iepriekš zināmām slimībām un zobārstniecībai. Programmā apstiprinātie dalībnieki saņem arī nelielu ikmēneša pabalstu, lai būtu iespēja piedalīties sabiedriskās aktivitātēs un iegādāties nepieciešamās personīgās mantas.

Stipendija nesedz:

   • visas izmaksas, kas saistītas ar starptautiskās pases izgatavošanu un saņemšanu,
   • personīgās izmaksas, papildu ikmēneša pabalstam stipendijas ietvaros,
   • papildu bagāžas izmaksas,
   • starptautiskos telefona zvanus, interneta lietošanu.

Vairāk par FLEX programmu var lasīt arī ASV vēstniecības mājaslapā un FLEX programmas mājaslapā

Informatīvie bukleti: latviešu valodā un angļu valodā

Interesenti, kuri atbilst noteiktajām prasībām, aicināti aizpildīt tiešsaistes pieteikuma formu līdz 2020. gada 15. oktobrim. 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Rīgas Biznesa skolas pārstāvi Lauru Lucauu, Skolas ielā 11, Rīgā, tālrunis: +371 29299906 , e-pasts: www.americancouncils.org