Iespēja pieteikties stipendijām Vācijā

09.10.2014

Vācijas Akadēmiskais Apmaiņas dienests (DAAD) piedāvā dažādas stipendiju programmas studijām un pētniecībai Vācijā 2015./2016. akadēmiskajā gadā. Pieteikšanās termiņš - šī gada 15. novembris

Bakalaura un maģistra studenti no Latvijas var pieteikties stipendijai dalībai Vācijas augstskolu vasaras kursos. Jebkuras nozares bakalaura vai maģistra absolventiem (vai pēdēja kursa studentiem) ar labām vācu vai angļu valodas zināšanām ir iespējas pretendēt uz maģistra studiju stipendijām. Mākslas, mūzikas un arhitektūras studentiem, kas pabeiguši izglītību Latvijā, tiek piedāvātas stipendijas tālākām studijām Vācijā.

Papildus studiju stipendijām DAAD piedāvā arī stipendijas doktorantiem, jaunajiem zinātniekiem, augstskolu pasniedzējiem un zinātniekiem, kurus interesē pētniecības darbs Vācijā vai studiju braucieni uz Vāciju.

Doktoranti un jaunie zinātnieki var saņemt īstermiņa, kā arī gada stipendijas pētniecības darba veikšanai Vācijā. Tāpat ir iespēja saņemt atbalstu pilnas doktorantūras studijām Vācijā (stipendijas maksimālais ilgums 3 gadi). Augstskolu pasniedzējiem un zinātniekiem ir iespēja saņemt atbalstu zinātnisko projektu īstenošanai (no 1 līdz 3 mēnešiem). Bijušie DAAD stipendiāti var tikt uzaicināti atkārtoti. Bez jau minētajām pastāv vēl citas atbalsta programmas, piemēram, studentu grupu braucieni uz Vāciju pasniedzēja pavadībā.

Sīkāka informācija par atsevišķām programmām, pieteikšanās kārtību un citām finansiālā atbalsta iespējām atrodama DAAD informācijas centrā Rīgā (www.daad.lv) vai DAAD stipendiju datu bāzē. Pieteikšanās termiņš - šī gada 15. novembris. Informējam, ka pieteikšanās termiņš atsevišķiem studiju virzieniem var atšķirties, to var precizēt DAAD informācijas centrā.

Darām zināmu, ka 16. oktobrī no plkst. 18:00 līdz 19:30 notiks vebinārs (interneta seminārs), kura dalībniekiem būs iespēja noskatīties DAAD Rīgas informācijas centra pārstāvju prezentācijas un uzdot viņiem savus jautājumus tiešsaistē. Lai piedalītos vebinārā nepieciešama iepriekšēja reģistrācija šeit.