Valmierā varēs iepazīt vairāk nekā 20 profesionālās skolas

28.05.2010

Piektdien, 28.maijā, no plkst. 12:00 līdz 18:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies profesiju diena "Labāk amats rokā...". Tā būs vienreizēja iespēja 8., 9., 12. klašu skolēniem, viņu vecākiem un citiem interesentiem uzzināt, kādas profesijas piedāvā apgūt vairāk nekā 20 profesionālās izglītības iestādēs un koledžās no Valmieras, tuvējiem reģioniem, kā arī citām Latvijas vietām.

Valmierā profesiju dienā piedalīsies Alsviķu profesionālā skola, Cēsu profesionālā vidusskola, Ērgļu arodvidusskola, Jāņmuižas profesionālā vidusskola, Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikums, Rankas arodvidusskola, Smiltenes profesionālā vidusskola, Smiltenes tehnikums, Valmieras 36.arodvidusskola un Valmieras Pārtikas ražotāju vidusskola. Speciālā stendā interesenti varēs iepazīt arī tās profesionālās izglītības iestādes, kas piedāvā unikālas mācību programmas, piemēram, Ērgļu arodvidusskolā - vienīgā Latvijā skolo topošos - kokkopjus/arboristus.

Atsevišķas profesionālās izglītības iestādes klātesošajiem rādīs meistarklases, atraktīvā veidā demonstrējot tajās apgūstamos amatus. Veiksmīgi Valmieras profesionāļi, kas savā laikā absolvējuši kādu no profesionālajām skolām, atklās, kā kļūt par īstenu amata zvaigzni. Tā Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolvente Evita Strādere stāstīs par to, kā kļuvusi par skaistumkopšanas salona īpašnieci un starptautisku frizieru konkursu uzvarētāju. Profesiju dienas apmeklētājus izklaidēs arī jauniešu iemīļotā grupa PER.