Profesiju dienā palīdzēs jauniešiem izvēlēties profesiju

03.06.2010

Piektdien, 4.jūnijā, no plkst. 12:00 līdz 18:00 Rīgā, Vērmanes dārzā, norisināsies profesiju diena „Labāk amats rokā...”, kur vienuviet varēs iepazīt vairāk nekā 20 profesionālo izglītības iestāžu un koledžu piedāvājumu.

„Pulcinot vienkopus profesionālās izglītības iestādes, vēlamies palīdzēt ikvienam skolēnam, kurš vēl nav izlēmis, kur turpināt mācības, izdarīt savu izvēli, vispirms jau izvērtējot reģiona piedāvātās iespējas.  Profesiju dienām ir zīmīgs moto „Labāk amats rokā...”, kas apliecina, cik svarīgi mūsdienās ir iegūt labas amata prasmes, jo profesionālā kompetence ir neatņemams pamats, kas paver plašas izvēles  iespējas gan darba karjerai, gan turpmākām studiju gaitām. Darba devējam neinteresē, ko tu esi beidzis, bet gan  – ko tu proti. To šodienas apstākļos ir īpaši svarīgi apzināties,” atzīst Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

Vērmanes dārzā interesenti varēs klātienē tikties ar 20 profesionālo izglītības iestāžu pārstāvjiem un audzēkņiem. Īpašā stendā varēs iegūt informāciju vēl par gandrīz 20 profesionālajām izglītības iestādēm, kuras piedāvā unikālas izglītības programmas un Nacionālo izglītības iespēju datubāzi – NIID.LV, kurā iespējams sameklēt visu 87 valsts un privāto profesionālo skolu aktuālo izglītības piedāvājumu šovasar.

Skolas meistarklasēs demonstrēs savu audzēkņu veikumu un iepazīstinās ar tajās apgūstamajām profesijām. Pasākumā piedalīsies arī profesionālo izglītības iestāžu absolventi, kas jau pierādījuši sevi kā izcilus profesionāļus. Par to, kā gūt panākumus profesijā, stāstīs restorāna „La Boheme” šefpavārs Māris Jansons, Jāņmuižas Profesionālās vidusskolas absolvents. Profesiju dienas apmeklētājus izklaidēs arī jauniešu iemīļotā grupa PER un grupa „Voices”.

„Profesionālajai izglītībai Latvijā ir jāiegūst mūsdienīgi un darba tirgus pieprasījumam atbilstoši vaibsti. Vienlaikus gan jāattīsta pati izglītības sistēma, gan jādomā par tiem, kam tā paredzēta, proti, jauniešiem, piedāvājot viņiem stipendijas, iespējas sevi pierādīt Latvijas un starptautiska mēroga konkursos, labas prakses iespējas šeit un stažēšanās iespējas ārvalstīs” skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās izglītības un vispārējās izglītības departamenta direktors Jānis Gaigals.

Šobrīd Latvijā darbojas vairāk nekā 50 Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esošas profesionālās izglītības iestādes. Tajās kopumā dažādas profesijas apgūst vairāk nekā 30’000 jauniešu. Lai uzlabotu profesionālās izglītības kvalitāti Latvijā, sākot ar 2009.gadu ir uzsākta plaša profesionālās izglītības reforma, kas skars gan skolu tīklu, gan saturu. Līdz 2015.gadam, izmantojot ES struktūrfondus, tiks renovētas visas profesionālās skolas, tiks iegādāts moderns aprīkojums. Esošās programmas tiks uzlabotas sadarbībā ar nozarēm un atbilstoši darba tirgus vajadzībām, daudzos gadījumos tiks izstrādātas jaunas programmas.

Profesiju dienas „Labāk amats rokā...” viesosies septiņās Latvijas pilsētās. Pēc atklāšanas Valmierā, dalības pilsētas svētkos Jelgavā un pasākuma Rīgā, profesionālās izglītības iestādes 5.jūnijā pulcēsies Latgalē – Daugavpils pilsētas svētkos. Trešdien, 9.jūnijā, profesiju diena būs Rēzeknē, Festivāla parkā, 11.jūnijā – Ventspilī,  Lielajā laukumā, un tūre noslēgsies 12.jūnijā Liepājā, Rožu laukumā. Profesiju dienas organizē Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Vairāk informācijas par pasākuma programmu, ceļojošās izstādes maršrutu un skolām lasiet VIAA mājas lapas sadaļā: VIAA » Profesiju diena 2010.