Uzzini, kā NIID.lv un ProfesijuPasaule.lv var Tev palīdzēt izglītības un profesijas izvēlē

23.07.2015

Līdz ar izlaiduma sezonas noslēgšanos, jauniešiem aizvien aktuālāki kļūst jautājumi – Ko darīt tālāk? Vai mācīties? Kur mācīties? Kādu profesiju izvēlēties? Lai atvieglotu izvēles izdarīšanu, sadarbībā ar Rīga TV24 ir izveidots sižets par Valsts izglītības attīstības aģentūras pārvaldīto interneta vietņu www.niid.lv un www.profesijupasaule.lv piedāvātajām iespējām.

 

Abas interneta vietnes tiek uzturētas, lai jauniešiem palīdzētu veiksmīgi atrast īsto skolu, iepazīt jaunākās mācību un studiju programmas Latvijā un izpētītu savas nākotnes profesijas ikdienu.

Nacionālās izglītības iespēju datubāze (NIID) apkopo informāciju par aktuālajām izglītības programmām, kā arī palīdz rast atbildes uz jauniešus interesējošiem jautājumiem, piemēram, iestāšanās nosacījumi, vai un kādi iestājeksāmeni ir jākārto, vai programmā ir budžeta vietas, kāda ir mācību maksa u.tml.

Savukārt Profesiju Pasaule ir virtuāla pilsēta, kas iepazīstina ar profesiju daudzveidību. Ir pieejams apraksts par katru profesiju, intervija ar konkrētā profesijā strādājošajiem, profesijas apguves izglītības iespēju sadaļa, kā arī fotogalerijas.

NIID un Profesiju pasauli var izmantot:

  • skolēni / jaunieši;
  • karjeras konsultanti;
  • skolotāji.