Latvijas pētnieki varēs piedalīties Lietuvas pētniecības konkursā

17.12.2019

EEZ/Nor

Lietuvas pētniecības padome 2020. gadā uzsāks Lietuvas atklāto pētniecības konkursu Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu Baltijas pētniecības programmā, kurā aicināti piedalīties arī Latvijas pētnieki.

Lasīt vairāk »

Baltijas pētniecības programmā noteiktas reģionam nozīmīgas prioritātes

10.12.2019

2019. gada 21. novembrī notika Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu Baltijas pētniecības programmas komitejas sēde, kurā dalībvalstu pārstāvji noteica reģionu nozīmīgākās prioritātes, kuras jāaiekļauj 2020. gada projektu konkursos. 

Lasīt vairāk »

Rudenī pētnieki varēs pieteikties projektu finansējumam par publiskā sektora digitalizāciju

18.07.2019

2019. gada jūlija sākumā Izglītības un zinātnes ministrija parakstīja saprašanās memorandu par dalību NordForsk kopīgajā pētniecības un inovāciju programmā “Publiskā sektora digitalizācija”, kas ļaus Latvijas partneriem pretendēt uz 400 000 EUR pētniecības projektu finansējumu 2019.-2023. gada periodā starptautiskas sadarbības projektu īstenošanai.

Lasīt vairāk »

VIAA sarunu festivālā LAMPA piedalās 6 diskusijās

21.06.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šogad no 28. līdz 29. jūnijam Cēsīs organizē un piedalās sešās sarunu festivāla LAMPA diskusijās. “Iespēju teltī” par notekūdeņu piesārņojuma ietekmi uz vidi stāstīs EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta pētniecības projekta pārstāvji un nozares eksperti, uz Swedbank izglītības skatuves profesionālās izglītības diskusijā piedalīsies SkillsLatvia 2018 jaunais profesionālis, savukārt uz skatuves “Īssavienojums” par ārzemju mobilitātes ieguvumiem runās programmas Erasmus+ absolvente. Savukārt par pieaugušo izglītības izaicinājumiem diskusijas notiks teltīs  “Dzīve 50+” un “Valsts māja”.

Lasīt vairāk »

Azerbaidžānas delegācija studiju vizītē iepazīst mūžizglītības politiku Latvijā

17.06.2019

Šodien, 17. jūnijā, studiju vizītē Latvijā ieradusies delegācija no Azerbaidžānas izglītības pārvaldības institūcijām, lai iepazītos ar mūžizglītības iespējām Latvijā. Vizīti organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), un tā ilgs 5 dienas, kuru laikā plānotas gan tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un citu iestāžu pārstāvjiem, gan viesošanās izglītības iestādēs.

Lasīt vairāk »

Eksperti no 29 valstīm Rīgā diskutēs par jauniešu prasmju attīstības veicināšanu Eiropā

04.06.2019

Šonedēļ, no 5. līdz 8. jūnijam, Rīgā norisināsies WorldSkills Europe organizācijas Ģenerālā asambleja, kurā 90 eksperti no 29 valstīm diskutēs par profesionālās izglītības un starptautisko profesionālās meistarības konkursu attīstību. Ģenerālā asambleja ir ikgadējs pasākums, kurš pirmo reizi notiks Rīgā, un to organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Lasīt vairāk »

Rīgā notiks Kosmosa industrijas diena

12.03.2019

2019. gada 20. martā Rīgā notiks Kosmosa industrijas diena jeb Sadarbības partneru meklēšanas pasākums (busines to busines matchmaking event) kosmosa tehnoloģijās, kuru organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA), Igaunijas Ekonomikas ministriju un Lietuvas Ekonomikas ministriju.

Lasīt vairāk »

Tiešsaistes seminārs par pētniecības projektu konkursiem Kopējās programmēšanas iniciatīvās

01.03.2019

2019. gada 6. martā plkst. 15.30 notiks tiešsaistes seminārs par projektu finansējuma iespējām un pieteikumu sagatavošanu pētniecības projektu konkursiem Kopējās programmēšanas iniciatīvās. Pieteikumus var iesniegt  zinātnisko institūciju reģistrā esošās zinātniskās institūcijas, kas atbilst pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas statusam.

Lasīt vairāk »