Konferencē iepazīstina ar jauno ES programmu Apvārsnis Eiropa

12.11.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju 2019. gada 7. un 8. novembrī rīkoja nākamai Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas programmai Apvārsnis Eiropa veltītu konferenci "Towards Horizon Europe Implementation in Latvia".

Konferenci atklāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece. Ar programmas Apvārsnis Eiropa konceptu iepazīstināja Eiropas Komisijas ģenerāldirektors pētniecībā un inovācijās Žans-Ēriks Pakē (Jean-Eric Paquet).

Konferences pirmajā dienā par Latvijas sasniegumiem ES pētniecības un inovāciju programmā Apvārsnis 2020 stāstīja dažādu zinātnisko institūtu, pašvaldību un uzņēmumu pārstāvji - Tilde, Rīgas pilsētas pašvaldība, Baltic Studies Centre, Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūts (RTU) u.c. Ekonomikas ministrijas pārstāve Iveta Rubika informēja klātesošos par Apvārsnis Eiropa ietekmi uz Latvijas inovāciju ekosistēmu.

Otrā konferences diena bija veltīta nākamās programmas Apvārsnis Eiropa aktualitātēm, kā arī nosacījumiem projektu izstrādē un īstenošanā. Jānis Paiders (IZM) savā prezentācijā minēja, ka Latvijas līdzšinējie rezultāti programmā Apvārsnis 2020 ļauj cerīgi skatīties uz programmu Apvārsnis Eiropa, uzsverot, ka īpaši izceļas Latvijas aktīvā dalība programmas trešajā pīlārā -  sabiedrības izaicinājumu risināšanā. 

Abas konferences norises dienas varēja vērot arī tiešraidē. Tiešraides ierakstus iespējams noskatīties Youtube kontā:

Prezentācijas no konferences pieejamas šeit, savukārt fotogaleriju var skatīt VIAA Flickr kontā

Interesentus, kuri vēlas iesniegt pieteikumus programmas Apvārsnis 2020 projektu konkursos, aicinām pieteikties konsultācijām pie Apvārsnis 2020 Nacionālā kontaktpunkta (NKP) ekspertiem