Notiks virtuālā info diena par 2020. gada projektu konkursiem biorūpniecībā

13.03.2020

Sakarā ar Covid-19 vīrusa straujo izplatību, 2020. gada 7. maijā plānotā informatīvā diena „Projektu finansējuma iespējas Biorūpniecības kopuzņēmuma 2020. gada projektu uzsaukumā" („Bio-based Industries Joint Undertaking opportunities: 2020 call for proposals“, BBI JU) notiks virtuāli nevis klātienē. Tādējādi dalībnieku skaits vairs nav ierobežots, tomēr reģistrācija ir obligāta.

Pasākumā par 2020. gada projektu konkursiem informēs Eiropas Komisijas un BBI JU pārstāvji - Dieters Brigitta un Nelo Emerencia, kā arī Zemkopības ministrijas un ALTUM pārstāvji. Info dienas dalībniekiem būs unikāla iespēja dzirdēt pieredzes stāstu no vērienīgā BBI JU projekta Pulpacktion pārstāvjiem. Info dienas ietvaros uzstāsies arī Nacionālā kontaktpunkta vadītājs Jānis Ancāns un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Dr. Jānis Rižikovs, u.c.

Pasākuma noslēgumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties interaktīvā jautājumu un atbilžu sesijā ar info dienas runātājiem par dažādiem ar projektu rakstīšanu saistītiem jautājumiem un citām aktualitātēm biorūpniecībā.

BBI JU ir publiska privātā partnerība starp Eiropas Savienības un Biorūpniecības konsorciju ar kopējo finansējumu 3,7 miljardi eiro. Katru gadu BBI JU izsludina atklātu projektu pieteikumu uzsaukumu par noteiktām biorūpniecības tēmām, izmantojot pētniecības un inovācijas aktivitātes. Šī gada 15. aprīlī plānots izsludināt 15 projektu konkursus (5 RIA; 4 CSA; 4 DEMO; 2 FLAG) ar indikatīvo budžetu 87 milj. eiro ar iesniegšanas termiņu 3. septembrī. 

BBI JU realizē Eiropas bioekonomikas potenciālu bioloģisko atkritumu un blakusproduktu pārstrādi videi draudzīgos ikdienas produktos, izmantojot inovatīvas biorafinēšanas tehnoloģijas. BBI JU ir tieši atbildīgs par šo uzsaukumu izstrādi un īstenošanu, kā arī koordinācijas un atbalsta pasākumiem, kas notiek saskaņā ar ES pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 dalības noteikumiem.

Provizoriski darba kārtības jautājumi:

    • 2020. gada uzsaukums: BBI JU tēmu apskats
    • Bio-based industries (BBI) vs. BBI Joint Undertaking (JU)
    • Apvārsnis 2020 un BBI JU: kopīgais un atšķirīgais
    • Ieteikumi pieteikumu rakstīšanai
    • Noslēguma jautājumi (kur atrast vairāk informācijas un potenciālos partnerus)

Norises laiks: 2020. gada 7. maijs, plkst. 10.00 – 14.00 CET

Darba valodas: angļu un latviešu

BBI JU 2020. gada projektu konkursu darba programma: ?d=BBI_gb_Amended_AWP_Budget_2020.pdf 

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču reģistrācija tiešsaistē ir obligāta, lai saņemtu tiešsaistes saiti uz info dienu.

Plašāka informācija par BBI JU pieejama mājaslapā un YouTube kanālā. 

Papildu informācija

Lāsma Brenča
Zinātnes, pētniecības un inovāciju politikas atbalsta departamenta
Vecākā eksperte
Tālrunis: 67785414
E-pasts: lasma.brenca@viaa.gov.lv