Pētniekiem iespēja piedalīties vebinārā par komunikāciju ar politikas veidotājiem

10.06.2020

Pirmdien, 2020. gada 15. jūnijā, no plkst. 14.00-15.00 Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Zinātnes padomi organizē praktisku tiešsaistes vebināru pētniekiem un zinātniskajām institūcijām "Pētniecības komunikācija politikas veidotājiem". 

Klausītājus iepazīstinās ar galvenajām atziņām no nesen publicētā pētījuma par zinātnisku pierādījumu izmantošanu Saeimā un praktiskiem pieredzes piemēriem, kā Latvijas pētnieki komunicējuši savus pētniecības rezultātus un ekspertīzi politikas veidotājiem Latvijā (Saeimā, valdībā, ministrijās) un starptautiski.

Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs dalīsies ar atziņām, kas gūtas ceļā no pētnieka uz politikas veidotāju, kā arī iezīmēs galvenos piekļuves kanālus Eiropas Parlamentam. Eksperts no Lielbritānijas Gavins Kostigans (Gavin Costigan) atklās savu pieredzi, vadot universitātes nodaļu, kas palīdz pētniekiem sasniegt politikas veidotājus, atklās, kā Lielbritānijā ir institucionalizēts atbalsts pētniekiem rīcībpolitikas ietekmes (policy impact) sasniegšanai.

Pasākumā aicinām piedalīties pētniekus, zinātnisko institūciju vadību un administrācijas, politikas veidotājus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus. Vebināra laikā klātesošie varēs uzdot jautājumus. Vebinārs notiks angļu valodā.

Vebināru moderē Aleksandrs Mārtiņš Blūms, nozares eksperts Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentā.

Rēģistrēties pasākumam ir iespējams līdz 14. jūnija plkst. 10.00 tiešsasitē. Reģistrētie dalībnieki saņems saiti uz tiešsaistes semināru platformā Zoom