Jaunuzņēmumi var saņemt finansējumu Covid-19 radīto izaicinājumu risināšanai

12.01.2021

Covid-X finansejums jaunuznemumiem

Jaunuzņēmumi, kuri strādā ar mākslīgā intelekta risinājumiem cīņai ar Covid-19 izraisītajiem izaicinājumiem, var pretendēt uz programmas Apvārsnis 2020 iniciatīvas Covid-X finansējumu līdz 150 tūkstošiem eiro. Kopējais akselerācijas programmas Covid-X finansējums ir četri miljoni eiro.

Covid-X aktivitāte palīdz pārvarēt plaisu starp Eiropas digitālo nozari un veselības aprūpes sniedzējiem. Šī ir divu gadu iniciatīva, kurā pieejami četri miljoni eiro. Tie domāti vairāk nekā 30 Eiropas datu tehnoloģiju risinājumiem, kas cīnās ar Covid-19 radītajiem izaicinājumiem, izmantojot mākslīgā intelekta risinājumus. Izvēlētie projekti būs uzņemti desmit mēnešu akselerācijas programmā, kurā būs trīs sprinti. Papildus tam dalībnieki iegūs piekļuvi COVID-19 Sandbox jeb vienas pieturas platformai, lai izmantotu datu resursu avotus, kas ietver vispārīgu informāciju, integrāciju, vizualizācijas un izpētes analīzi, kas palīdzēs darboties un izprast datus.

Covid-X atbalstīs Eiropas Savienībā dibinātas kompānijas un veselības aprūpes nodrošinātājus, lai veicinātu datos balstītu risinājumu attīstību. Uz finansējumu var pretendēt gan individuālas organizācijas, gan apvienības, kur sadarbojas uzņēmumi un veselības aprūpes nodrošinātāji. Individuālas organizācijas – jaunuzņēmumi un mazie un vidējie uzņēmumi – var pretendēt uz 100 tūkstošu eiro finansējumu risinājuma validācijai pie projekta partneriem Clínicao San Carlos, Humanitas un Karolinska Institutet. Komandas, kurās ir gan tehnoloģiju nodrošinātājs, gan veselības aprūpes organizācija, var pretendēt uz 150 tūkstošu eiro finansējumu.

Pirmā uzsaukuma pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 27. janvāris. Pieteikties iespējams augošo uzņēmumu kopienas F6S mājaslapā.

Covid-X tiek īstenots ar Eiropas Savienības programmas Apvārsnis 2020 atbalstu.