Atvērti vairāki Eiropas Inovācijas padomes Pathfinder konkursi

06.05.2021

lampina ar linijam

2021. gada pavasarī Eiropas Inovāciju padome (European Innovation Council, EIC) ir atvērusi programmas Apvārsnis Eiropa Pathfinder programmas konkursus. EIC Pathfinder Open konkurss paredzēts, lai realizētu vērienīgu vīziju par radikāli jaunu tehnoloģiju, ar potenciālu radīt jaunu produktu un pakalpojumu tirgu un/vai risināt globālas problēmas.

EIC Pathfinder Open atbalsta nākotnes tehnoloģiju agrīnu attīstību, piemēram, dažādas aktivitātes ar zemu tehnoloģiju gatavības līmeni, balstoties uz augsta riska liela ieguvuma zinātnes un tehnoloģijas sasniegumiem (ieskaitot “deeptech”). Pētījumam jānodrošina projekta iesniedzēja iecerētās tehnoloģijas pamati.

EIC Pathfinder Open atbalsta tikai ļoti riskantus projektus, kuros projekta īstenotājs var sākt veikt izmēģinājumus, kuros nav acīmredzams iznākums; var saskarties ar jautājumiem, uz kuriem vēl neviens nezina atbildi; projekta gaitā var saprast, ka ir daudz problemātisku aspektu, kurus pagaidām nav iespējams atrisināt. EIC Pathfinder Open neatbalsta projektus, kuru realizācijas paņēmieni jau ir iepriekš zināmi.

Pirms pieteikšanās projektu iesniedzējam jāpārbauda, ​​vai projekts atbilst būtiskākajiem kritērijiem:

      • pārliecinošs ilgtermiņa redzējums par pilnīgi jaunu tehnoloģiju, kurai ir pozitīva ietekme uz ekonomiku un sabiedrību;
      • konkrēts, jauns un vērienīgs sasniegums zinātnes virzienā, nodrošinot virzību uz iecerēto tehnoloģiju;
      • pētniecības pieeja ar augstu risku/lielu ietekmi un metodika ar konkrētiem un ticamiem mērķiem.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 19. maijs līdz plkst. 17:00 pēc Briseles laika. 

Noderīgi dokumenti:

Papildu informācija

VIAA Nacionālā kontaktpunkta vecākā eksperte
Marija Plotniece
marija.plotniece@viaa.gov.lv 
67785402, 29966535