Notiks pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa atklāšana

08.06.2021

Apvārsnis Eiropa atklasana Latvija

Piektdien, 18. jūnijā, no plkst. 11.00 - 13.00 notiks Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa atklāšana Latvijā. Pasākumā visi interesenti varēs uzzināt vairāk par programmu un tās mērķiem, potenciālu Latvijai, kā arī iepazīties programmas Apvārsnis 2020 trīs projektu īstenotāju pieredzi.

Pasākumu atklās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, ar programmu Apvārsnis Eiropa iepazīstinās Eiropas Komisijas (EK) ģenerāldirektors pētniecībā un inovācijās Žans-Ēriks Pakē (Jean-Eric Paquet). Par savu pieredzi stāstīs Kristaps Kļaviņš, kas ir saņēmis Marijas Sklodovskas Kirī aktivitāšu individuālo stipendiju 2020. gadā un pašlaik realizē projektu, kurā pēta metabolītus kā imūnmodulējošas piedevas biomateriāliem. Savukārt Latvijas Mobilā Telefona pārstāvis Armands Meirāns atklās uzņēmējdarbības pieredzi ar Apvārsnis 2020 projektu ieviešanu. Ar organizācijas dalību Apvārsnis 2020 projektos un finansējuma piesaistē dalīsies Organiskās sintēzes institūta pārstāvis Osvalds Pugovičs.

Pasākuma valoda: angļu

Programma: ?d=Horizon_Europe_atklasanas_programma_Draft.pdf (iespējamas izmaiņas)

Aicinām interesentus reģistrēties līdz 17. jūnija plkst. 11.00 tiešsaistē. Reģistrētie dalībnieki varēs sekot pasākumam līdzi Zoom platformā, visiem interesentiem  tiešraide būs pieejama Zinātne Latvijai Youtube kontā, kā arī Apvārsnis Eiropa Nacionālā kontaktpunkta Facebook konta tiešraidē.

Apvārsnis Eiropa ir ES pētniecības un inovāciju programma 2021.- 2027. gada periodam, kas turpinās līdzšinējo programmu Apvārsnis 2020. Programmas Apvārsnis Eiropa kopējais finansējums ir 95,5 miljardi eiro, padarot to par visu laiku vērienīgāko un ambiciozāko pētniecības un inovāciju programmu ES.

Programmas Apvārsnis 2020 konkursos EK atbalstu ir ieguvuši 511 dalībnieki no Latvijas un attiecīgi 411 projekti piesaistījuši finansējumu 112,9 miljonu eiro apmērā, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz Latvijas dalībnieku finansējumu iepriekšējā - 7. ietvara programmā (2007.-2013.). Programma Apvārsnis 2020 ir devusi būtisku atbalstu Latvijas pētniecības un inovācijas sektoram un veicinājusi starptautisko sadarbību. Augstie Apvārsnis 2020 rezultāti parāda Latvijas zinātnes un inovāciju pieaugošo potenciālu Eiropas mērogā un ļauj ar nepacietību gaidīt līdzvērtīgus vai pat lielākus panākumus Apvārsnis Eiropa programmā.

Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) programmas Apvārsnis Eiropa Nacionālo kontaktpunktu un Latvijas Zinātnes padomi. Informatīvi atbalsta Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Labs of Latvia.