Pieejams aplādes ieraksts ar ieteikumiem konkursu pieteikumu sagatavošanu

12.08.2020

Augustā ir publicēts aplādes jeb podkāsta “Zinātnes zīmes” ieraksts “Projektu pieteikumu sagatavošana”, kurā piedalās Valsts izglītības attīstības aģentūras programmas Apvārsnis 2020 Latvijas Nacionālā kontaktpunkta vecākā eksperte juridiskajos un finanšu jautājumos Inga Šīrante. Ierakstā klausītāji var noskaidrot, kas jāņem vērā, lai sagatavotu labu projektu pieteikumu dažādiem projektu konkursiem - Apvārsnis 2020, Apvārsnis Eiropa, fundamentālo un lietišķo pētījumu programmā un valsts pētījumu programmā.  

Podkāsta ierakstu vada Baltic Studies Centre pētnieks un LZP sociālo zinātņu ekspertu komisijas pārstāvis Miķelis Grīviņš, savukārt ar ieteikumiem projektu pieteikumu rakstīšanā dalās Inga Šīrante. Inga Šīrante jau 15 gadus strādā Latvijas Universitātē (LU) un 7 gadus ir LU Atomfizikas un spektroskopijas institūta direktore. “Projektu rakstīšana ir aizraujoša ar azartisku piesitienu, nav jābaidās, ka ar pirmo reizi nebūs finansēts projekts. Katra projekta pieteikuma gatavošana jāuztver kā jauna pieredze un mācība, lai savas prasmes pilnveidotu. Projektu rakstīšana ir komandas darbs un tad jau arī veiksme garantēta. Nav jābūt universālajam kareivim un viens noteikti nav karotājs”, tā Inga Šīrante.

Ierakstu var noklausīties tādās vietnēs kā Spotify, Podbean, Youtube, Google Podcasts, Apple Podcasts. Aicinām noklausīties arī citus ierakstus, kurās Miķelis Grīviņš uz sarunām aicina dažādu jomu ekspertus.

Zinātnes zīmes ir Latvijas Zinātnes padomes ekspertu komisiju locekļu brīvprātīgi veidota aplāde jeb podkāsts, kurš apvieno dažādu nozaru pētniekus ar mērķi izlikt ceļa zīmes zinātniekiem, kopīgi meklējot atbildes uz mūsdienu zinātnes praktiskajiem izaicinājumiem. Podkāsts ir izveidots šī gada maijā un ieraksti tiek publicēti aptuveni trīs reizes mēnesī.

Ja vēlies sniegt ZZ veidotajiem atgriezenisko saiti par ierakstiem vai arī vēlies iesaistīties Zinātnes zīmes veidošanā, aicinām rakstīt uz e-pastu prese@lzp.gov.lv. Tā pat ZZ veidotāji labprāt uzzinātu atsauksmes un komentārus par ierakstiem un noskaidrotu par kādām citām aktuālām un nozīmīgām tēmām būtu jāveido turpmākās sarunas.

Papildu informācija:

Laura Bužinska
Nacionālā kontaktpunkta vecākā eksperte
E-pasts: laura.buzinska@viaa.gov.lv