Izsludināts ERA-NET ICRAD konkurss par dzīvnieku infekcijas slimību pētniecību

12.02.2020

Izsludināts jauns ERA-NET 2020. gada projektu konkurss ICRAD ar tēmu “Starptautiski pētniecības projekti par dzīvnieku infekcijas slimībām” (International Coordination of Research on Infectious Animal Diseases). Konkurss notiek divās kārtās, kur pirmās kārtas iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 31. marts. 

ICRAD projektu konkurss aptver tēmas, kas saistītas ar tādām dzīvnieku infekciju slimībām, kuras izraisa nopietnus ekonomiskos zaudējumus. ICRAD atbalsta starpdisciplinārus pētījumus, kā rezultātā plānots uzlabot dzīvnieku veselību un labturību, novēršot epidēmiju izplatību nākotnē. Divas centrālās tēmas ir Āfrikas cūku mēris un dzīvnieku gripas formas. ICRAD atbalsta gan fundamentālus pētījumus par infekcijas slimību bioloģiju, gan lietišķus pētījumus par vakcīnu platformām un diagnostikas tehnoloģijām.

2020. gada konkursa trīs galvenās tēmas:

    • Pētījumi par dzīvnieku infekciju epidēmijām un jaunajām infekcijas slimībām
    • Pētījumi par vakcīnu platformām
    • Jaunas diagnostiskās tehnoloģijas, kuras pielietojamas lauka apstākļos

Konsorcijā piedalās vismaz trīs atbilstošas pētniecības organizācijas no trim ES dalības vai asociētām valstīm, kas piedalās konkursā un ir tiesīgi saņemt ES līdzfinansējumu. Maksimālais jebkādu dalībnieku skaits konsorcijā ir seši.

Detalizēta informācija par projektu iesniegšanu pieejama VIAA mājaslapas sadaļā ERA-NET projekti » ICRAD

Papildu informācija

Uldis Berķis
Valsts izglītības attīstības aģentūras
Pētniecības starptautisko programmu nodaļas 
vecākais eksperts
E-pasts: uldis.berkis@viaa.gov.lv 
Tālrunis: +371-29472349