Izsludināts konkurss smadzeņu slimību un nervu sistēmas saslimšanu jomā

02.02.2021

galvas neironi abstrakts attels

Izsludināts Apvārsnis 2020 programmas ERA-NET Cofund aktivitātes 2021. gada NEURON projektu konkurss smadzeņu slimību un nervu sistēmas saslimšanu jomā ar tēmu “Nervu sistēmas attīstības traucējumi”. Projektu konkurss notiek divās kārtās, un projektu iesniegšanas termiņš pirmajā kārtā ir 2021. gada 9. marts.

Projektu konkursā var iesniegt starptautiskus pētniecības projektus par attīstības patoloģijas lomu neiroloģisko un mentālo slimību izcelsmē. Konkurss atbalsta fundamentālos pētījumus par nervu sistēmas attīstības traucējumu patoģenēzi, etioloģiju, uzņēmības un pretošanās mehānismiem un klīniskos pētījumus, lai radītu jaunas prevencijas, diagnostikas, pacientu stratifikācijas, terapijas un eventuāli rehabilitācijas stratēģijas nervu sistēmas attīstības traucējumu gadījumā. 

Konsorcijā jābūt pārstāvētām vismaz trim dažādām valstīm, kas piedalās konkursā. Konsorcija dalībnieku skaits ir trīs līdz pieci. Konsorcijā var tikt iekļauts papildus viens dalībnieks no valstīm, kuras līdz šim maz piedalījušās konkursos – Latvijas, Rumānijas, Slovākijas, Turcijas un Ungārijas). Tad maksimālais dalībnieku skaits var tikt palielināts līdz seši. Maksimālais projektu ilgums trīs gadi. 

Pievēršam uzmanību, ka šogad konkurss izsludināts arī citā ERA-NET nervu sistēmas izpētes jomā JPCOFUND2, kurš orientējas tikai un vienīgi uz neirodeģeneratīvām slimībām.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) piedalās kā zinātni finansējošā institūcija, nodrošinot konkursā atbalstīto starptautisko pētniecības projektu finansējumu Latvijas dalībniekiem.

Detalizēta informācija par konkursu pieejama VIAA mājaslapas sadaļā ERA-NET NEURON

Papildus informācija

Uldis Berķis
Pētniecības starptautisko programmu nodaļas
Vecākais eksperts
E-pasts: uldis.berkis@viaa.gov.lv
Tālr.: +371 29472349