Zinātnieku nakts pasākumi notika vienpadsmit pilsētās visā Latvijā

25.09.2017

Piektdien, 29. septembrī, 11 Latvijas pilsētās - Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī - notika Zinātnieku nakts pasākumi. Šī gada pasākuma tēma tika veltīta inovācijām. Savas durvis apmeklētājiem vēra augstskolas, zinātniskie institūti, muzeji un citas iestādes, kopumā piedāvājot apmeklēt vairāk nekā 55 norises vietas.

Apmeklētājiem bija iespēja doties ekskursijās uz laboratorijām, piedalīties eksperimentos un pētnieciskajās darbnīcās, iesaistīties diskusijās ar zinātniekiem, kā arī iepazīt dažādas inovatīvas tehnoloģijas, piemēram, robotus un dronus Transporta un sakaru institūtā un 3D pildspalvas Rīgas Tehniskajā universitātē. Interesenti varēja izmēģināt hidraulisko sistēmu spēku Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejā, savukārt Rīgas Stradiņa universitātē bija iespēja iemēģināt roku uz 3D zobārstniecības iekārtām.

Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Jelgavā, apskatei bija pieejams virtuālās realitātes aprīkojums, Ventspils Augstskola iepazīstināja apmeklētājus ar kosmosa ārēm, un Daugavpils Universitātē varēja izzināt ūdenstilpņu noslēpumus, kā arī apmeklēt observatoriju un iepazīt zvaigznes. Plaša zinātnes aktivitāšu programma un muzikālas performances sagaidīja arī Cēsu Vecā alus brūža apmeklētājus.

Pasākuma ietvaros bērni, skolēni un vecāki, jaunieši, studenti, seniori un citi interesenti tika aicināti izmantot iespēju ielūkoties aizraujošajā zinātnieka dzīvē un no jauna atklāt lietas, bez kurām mūsu ikdienas dzīve šodien vairs nav iedomājama un kuras mums ir pieejamas, pateicoties zinātnes sasniegumiem un inovācijām. 

Zinātnieku nakts ir Eiropas mēroga pasākumus, kas veltīts populārzinātnei un saistošai zināšanu ieguvei. Tā notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, un tajā piedalās vairāk nekā 30 valstis un vairāk nekā 300 pilsētas. Latvijā Zinātnieku nakts notika jau divpadsmito reizi, un to organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem.

Pasākuma foto atskats pieejams VIAA Flickr kontā.