MSCA aktivitates Apvarsnis Eiropa

2021. gada 22. jūnijā Eiropas Komisija (EK) ir izsludinājusi vairākus Marijas Sklodovskas Kirī aktivitāšu projektu konkursus. Izsludināti konkursi uz Pēcdoktorantūras stipendijām (Postdoctoral fellowship), doktorantūras tīkliem (Doctoral Networks) un Eiropas Zinātnieku nakti jeb Marijas Sklodovskas Kirī aktivitātes un pilsoņi (MSCA and Citizens).

Pēcdoktorantūras stipendijas iepriekšējā ietvarā programmā Apvārsnis 2020 bija zināmas kā individuālās stipendijas (IF). Iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 12. oktobris. Kopējais budžets 242 miljoni eiro. Apvārsnis Eiropa programmā mainīti atbilstības kritēriji, lai pretendētu un saņemtu pēcdoktoantūras stipendiju. Pēc Marijas Sklodovskas Kirī aktivitāšu darba programmas, pieteikties var tikai tie pētnieki, kuriem:

  • ir doktora grāds uz konkursa iesniegšanas termiņu (aizstāvēts, diploms var būt vēl neizsniegts);
  • pētnieciskā pieredze nepārsniedz 8 gadus pilna laika vai ekvivalentu pieredzi pētniecībā, skaitot no doktora grāda piešķiršanas dienas. Pieredze ārpus pētniecības un karjeras pārtraukumi (piemēram, bērna kopšanas atvaļinājuma dēļ, ilgstoša slimība) netiks ieskaitīti pētniecības pieredzes apjomā.

Papildu iespēja pieteicējiem, kuru uzņemošā organizācija atrodas dalības paplašināšanas (widening) valstī. Gadījumā, ja projekts ir novērtēts virs sliekšņa (vairāk par 70 %) un finansējuma trūkuma dēļ netiek finansēts no pamata budžeta ir aicināti ieķeksēt “jā” pie ERA fellowships iesniedzot pieteikumu, tas dod iespēju pretendēt uz finansējumu no Eiropas pētniecības telpas budžeta (ERA fellowships).

Visa ar projektu konkursu saistītā dokumentācija (pieteikuma veidlapas paraugs, darba programma, vadlīnijas pieteicējiem, līguma paraugs u.c.) un pieteikumu iesniegšana Funding & tenders portālā

Doktorantūras tīkli (tīkli doktora kandidātu apmācībām) iepriekšējā ietvarā programmā Apvārsnis 2020 bija zināmi kā inovatīvi apmācību tīkli (ITN). Iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 16. novembris. Kopējais budžets ir 402,95 miljoni eiro.  Projekta pamatā ir viena aktivitāte, lai izveidotu doktorantūras programmas, tostarp:

  • Industriālas doktorantūras programmas: apmācības notiek akadēmiskajā vidē un industrijā;
  • kopīgās doktorantūras programmas: kopīga sadarbība, kas noved pie kopīga doktora grāda, kopīga atlase un uzraudzība.

Iesniegt pieteikumus var doktora grāda kandidāti, t.i., pētnieki bez doktora grāda uz pieteikšanās dienu. Visa ar projektu konkursu saistītā dokumentācija (pieteikuma veidlapas paraugs, darba programma, vadlīnijas pieteicējiem, līguma paraugs u.c.)  un pieteikumu iesniegšana pieejama Funding & tenders portālā.

MSCA un iedzīvotāji ir Eiropas Zinātnieku nakts turpinājums ar uzsvaru uz EK prioritātēm un Eiropas pētniecības un inovāciju uzdevumu (misiju)  jomām (Vēzis, Klimats, Okeāni, Klimata neitrālas pilsētas, augsne). MSCA un iedzīvotāji uzdevums ir parādīt sabiedrībai zinātnieku lomu sabiedrībā un ekonomikā un ikdienas dzīves uzlabošanā, kā arī piesaistīt un ieinteresēt jauniešus savu nākotni saistīt ar zinātnisko karjeru. Iesniegšanas termiņš ir 2021.gada 7.oktobris. Kopējais budžets ir 15,5 miljoni eiro. 

Pretendenti tiek aicināti iesniegt pieteikumus par diviem secīgiem Eiropas Zinātnieku nakts pasākumiem (2022. un 2023. gads), tā kā atsevišķa projektu konkursa par 2023. gada Eiropas Zinātnieku nakti nebūs. Pretendenti tiek aicināti savos pasākumos koncentrēties uz misiju noteiktajām prioritātēm un iekļaut aktivitātes saistībā ar tām.

Visa ar projektu konkursu saistītā dokumentācija (pieteikuma veidlapas paraugs, darba programma, vadlīnijas pieteicējiem, līguma paraugs u.c.)  un pieteikumu iesniegšana Funding & tenders portālā

Papildu informācija:

VIAA Nacionālā kontaktpunkta vecākā eksperte
Liene Ekša
E-pasts: liene.eksa@viaa.gov.lv
Tālrunis:  67359072