Ceturtdien, 13. oktobrī, aicinām apmeklēt lekciju “Pētniecības dati un atvērtā zinātne Latvijā: izaicinājumi un iespējas”, ko organizē Apvārsnis 2020 prioritātes “Pētniecības infrastruktūras” projekta OpenAire2020 pārstāvji.
Lekciju sniegs starptautiskās bezpeļņas organizācijas Electronic Information for Libraries atvērtās piekļuves programmas vadītāja Irīna Kučma.
Tajā būs pārskats par atvērtiem pētniecības datiem un atvērto zinātni un pilotprojektu „Open Research Data Pilot”. Lekcijā tiks demonstrēti labās prakses piemēri, kā arī sniegtas atbildes uz jautājumiem:
- kāpēc dot vai nedot datus atvērtā piekļuvē?
- kā pētniecības datus varam padarīt atrodamus, pieejamus, savietojamus, atkārtoti lietojamus?
- kā tas ietekmēs pētnieku un institūciju darbu Latvijā?
- kā tie veicinās atvērtās zinātnes attīstību?
Pasākuma gaitā tiks prezentēts Open AIRE izstrādātais ceļvedis un citi palīgrīki atvērto pētniecības datu pārvaldīšanai. Noslēgumā paredzēta diskusija un pieredzes apmaiņa.
Praktiskā informācija par pasākumu:
Laiks: 2016. gada 13. oktobrī plkst. 12:00.
Norises vieta: Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu centra konferenču zālē,Kalpaka bulvārī 4 (2. stāvā), Rīgā.
Darba valoda: angļu. Lekcijas temats angļu valodā “Research Data Management and Open Science: Challenges and Opportunities for Latvia”.
Reģistrācija pasākumam: tiešsaistē šeit.
Vairāk par pasākumu, t.sk. saite uz tiešraidi: LU mājaslapā šeit.
Apliecinājums: intereses gadījumā par dalību lekcijā būs iespēja saņemt apliecinājumu.
Atvērtā zinātne ir jauna pieeja zinātniskajam procesam, kas balstās uz kolektīvu darbu un jauniem zināšanu izplatīšanas veidiem, izmantojot digitālās tehnoloģijas un jaunus sadarbības instrumentus.
2015. gada janvārī Eiropas Komisija uzsāka pilotprojektu Open Research Data Pilot (“Atvērto pētniecības datu pilotprojekts”), kura mērķis ir padarīt pēc iespējas pieejamākus pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projektu pētniecības datus, tajā pašā laikā, aizsargājot konfidenciālus datus. No 2017. gada pilotprojektā minētās prasības kļūs par obligātu nosacījumu visiem “Apvārsnis 2020” dalībniekiem.