Pieaugušo izglītības programma

Pieaugušo izglītības apakšprogramma sniedz iespējas attīstīt sadarbību pieaugušo izglītības jomā un ieviest jauninājumus pieaugušo izglītības kvalitātes uzlabošanai, veicināt inovatīvas pieejas izglītojamo prasmju un kompetenču attīstībai, veidot ciešāku saiti starp pieaugušo izglītību un darba dzīvi.

Pieaugušo izglītības apakšprogramma:

  • veido starptautiskus sadarbības tīklus un partnerības starp pieaugušo izglītībā iesaistītām organizācijām - izglītības iestādēm, kā arī uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām;
  • attīsta visa veida pieaugušo formālo, neformālo un informālo (ikdienišķo) izglītību un mācīšanos;
  • veicina kvalitāti un jauninājumus pieaugušo izglītībā;
  • stiprina saikni starp pieaugušo izglītību un darba dzīvi.

Mērķgrupas:

  • pieaugušie izglītojamie;
  • pieaugušo izglītotāji, organizatori un administratori, citi pieaugušo izglītībā iesaistītie.

Atbalstāmās aktivitātes

Pieaugušo izglītības apakšprogrammā tiek atbalstīti divi projektu veidi - mobilitātes projekti un attīstības projekti, to skaitā sadarbības tīkli. Projektu ilgums ir viens līdz divi gadi.


1. Mobilitātes projekti:

  • sagatavošanas vizītes - īsi braucieni pie potenciālā sadarbības partnera kopēja projekta pieteikuma sagatavošanai; ilgums - līdz piecām dienām;
  • pieaugušo izglītotāju un cita pedagoģiskā personāla tālākizglītība (no piecām dienām līdz vienam gadam);
  • pieaugušo audzēkņu apmaiņa (no piecām dienām līdz vienam gadam).

2. Sadarbības projekti:

  • tematisko tīklu projekti, kas paredz partneru sanāksmes, lai dibinātu un attīstītu sadarbības tīklu pieaugušo izglītības sfērā, veiktu sabiedrības informēšanas aktivitātes, nodrošinātu īstenotu projektu rezultātu izplatīšanu;
  • attīstības projekti, kas paredz jaunu mācību moduļu, kursu, mācību metožu izstrādi;
  • plānošanas projekti, kas paredz sagatavot iestrādes jaunu projektu izstrādei.

Projekta koordinators un projekta partneri

Projekta pieteikumu iesniedz viens no projekta partneriem, kas uzņemas koordinatora pienākumus. Koordinators ir atbildīgs par projektā paredzēto aktivitāšu īstenošanu un piešķirtā finansējuma izlietojumu. Partneru skaits projektā nav ierobežots.

  • Mobilitāšu projektos nepieciešams vismaz viens projekta partneris no citas programmas dalībvalsts.
  • Sadarbības projektiem  jāpiesaista vismaz divi sadarbības partneri no divām dažādām programmas dalībvalstīm. 

!!! Kopš 2025. gada viena projektu konkursa ietvaros organizācija var iesaistīties ne vairāk kā divos pieaugušo izglītības apakšprogrammas sadarbības projektos (gan kā koordinators, gan kā partneris). Šādu ierobežojumu nav mobilitātes projektiem.

Nordplus programmas finansējums tiek piešķirts noteiktām izmaksu kategorijām un saskaņā ar programmas noteiktajām likmēm

  • Mobilitātes projektiem:
  • Sadarbības projektiem:
    • fiksētu summu projekta vadības, īstenošanas un rezultātu izplatīšanas izmaksām (4000 eiro koordinatoram un 2000 eiro katram partnerim);
    • ceļa un uzturēšanās izmaksām partneru sanāksmēm saskaņā ar programmas noteiktajām likmēm;
    • darba apmaksai, kas ieguldīts projekta ietvaros paredzētā produkta izstrādei (izglītojošie materiāli, mācību programmas, metodes, u.c.), saskaņā ar programmas noteiktajām likmēm. Paredzētie rezultāti ir detalizēti jāapraksta projekta pieteikumā.
    • faktisko izmaksu segšanai dalībniekiem ar īpašām vajadzībām.

Projektu pieteikumu sagatavošana 

Nordplus projektu pieteikumus iesniedz elektroniskā formā, izmantojot  Nordplus projektu pieteikumu un atskaišu vadības sistēmu  Espresso. Ir pieejama  Espresso lietošanas instrukcija, kas sagatavota jauniešu apakšprogrammas projektiem, taču tajā var iepazīties ar Espresso sistēmas darbības pamatprincipiem arī citu apakšprogrammu projektu pieteikumu sagatavotāji.

Projektu pieteikumiem jāpievieno visu partneru (tai skaitā projekta koordinatora) atbildīgo amatpersonu parakstītas apliecinājuma vēstules par gatavību iesaistīties projekta īstenošanā, vēstules veidlapu ģenerē Espresso sistēma.

Attīstības un sadarbības tīklu projektu pieteikumiem jāpievieno projekta budžets, kurš jāsagatavo, izmantojot attiecīgās apakšprogrammas un projektu veida budžeta veidlapu

Atskaites

Nordplus projektu atskaites (kā arī starpatskaites, ja projekta ilgums pārsniedz 18 mēnešus) iesniedz elektroniskā formā, izmantojot  Nordplus projektu pieteikumu un atskaišu vadības sistēmu  Espresso. Atskaitei nav jāpievieno izdevumus apliecinošo dokumentu kopijas, taču projekta koordinatoram piecus gadus pēc atskaites apstiprināšanas ir jāuzglabā visa projekta dokumentācija, kura jāuzrāda iespējamā audita gadījumā.

Programmas administrēšana

Pieaugušo programmu administrē Zinātnes un augstākās izglītības aģentūra Dānijā (The Danish Agency for Science and Higher Education, UFM).

2023. gads


2022. gads


2021. gads


2020. gads


 2019. gads


2018. gads


2017. gads


2016. gads 


2015. gads


2014. gads


2013. gads


 2011. gads


  2010. gads


  2009. gads

Linards Deidulis

Linards Deidulis

Vecākais projekta vadītājs
linards.deidulis [at] viaa.gov.lv