Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Nacionālā aģentūra izglītības, mācību un sporta jomā – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) – aicina piedalīties divu dienu mācībās, kas notiks 2025. gada 26.–27. maijā. Mācību laikā dalībniekiem būs iespēja iegūt vērtīgas zināšanas un praktiskus padomus par Erasmus+ prioritātēm.
Mācības paredzētas vispārējās izglītības (SCH), profesionālās izglītības un apmācības (VET), augstākās izglītības (HED), pieaugušo izglītības (ADU) un sporta jomas (SPO) iestāžu pārstāvjiem – gan jaunpienācējiem, gan pieredzējušiem Erasmus+ projektu īstenotājiem, kuri vēlas paplašināt zināšanas par Erasmus+ programmas aktualitātēm un tās ietekmi dažādās jomās, piemēram, iekļaušanā un daudzveidībā, digitālajā pārveidē, aktīvā līdzdalībā un vides jautājumos – tās visas ir Erasmus+ programmas prioritātes.
Norises laiks: 2025. gada 26. – 27. maijs
Norises vieta: Viesnīca “AC Hotel Riga”, Dzirnavu iela 33, Rīga, LV-1010
Erasmus+ programma ir vērsta uz izglītības un jaunatnes mobilitātes veicināšanu, sociālās iekļaušanas nodrošināšanu un sabiedrības vispārējo izaugsmi. Šajā kontekstā horizontālās prioritātes ir īpaši nozīmīgas, jo tās piešķir papildu vērtību jebkuram Erasmus+ projektam. Tās aptver jautājumus, kas ietekmē mūsdienu sabiedrību – iekļaušana, daudzveidība, digitālā pārveide, aktīva pilsoniskā līdzdalība, vides aizsardzība un klimata pārmaiņas.
Kāpēc ir svarīgi zināt par horizontālajām prioritātēm?
Horizontālās prioritātes Erasmus+ programmā veicina būtiskas pārmaiņas izglītībā un sabiedrībā. Tās atspoguļo aktuālās globālās un vietējās problēmas, kuru risināšanai var sniegt ieguldījumu izglītības, jaunatnes un mobilitātes programmas. Šīs prioritātes palīdz veidot iekļaujošu sabiedrību, uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti un sagatavot jauno paaudzi nākotnei. Seminārs palīdzēs izprast, kā šīs prioritātes integrēt ikdienas darbā un kā tās ietekmē Erasmus+ projektus.
Semināra mērķi un ieguvumi
Semināra laikā dalībnieki iegūs padziļinātu izpratni par Erasmus+ programmas prioritātēm un to ietekmi uz sabiedrību un izglītību. Tas sniegs ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktiskas metodes šo prioritāšu pielietošanai savos projektos un darba procesos. Dalībnieki piedalīsies interaktīvās nodarbībās un uzdevumos, kas palīdzēs nostiprināt iegūtās zināšanas un prasmes, kā arī veidot profesionālo kontaktu tīklu ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem un organizācijām.
Kā pieteikties?
Aicinām līdz šī gada 27. aprīlim (ieskaitot) izvirzīt vienu pārstāvi no Jūsu iestādes dalībai pasākumā. Nominētais pārstāvis aicināts reģistrēties, aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu.
Līdz 29. aprīlim dalībniekiem uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta apstiprinājuma vai noraidījuma vēstule. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc nepalaidiet garām iespēju piedalīties šajā iedvesmojošajā pasākumā!
Šis seminārs sniegs iespēju iegūt jaunas prasmes, paplašināt zināšanas un kļūt par aktīvu dalībnieku Eiropas izglītības un jaunatnes nākotnes veidošanā!