Erasmus+
Erasmus vizualis par digitālās izglītības hakatronu

No 2024. gada 8. līdz 17. novembrim jau piekto reizi norisināsies Digitālās izglītības hakatons (DigiEduHack), kurā dalībnieki un komandas meklēs jaunus risinājumus dažādiem digitālās izglītības izaicinājumiem. Gan dalībnieki, gan aktivitāšu organizatori aicināti pieteikties dalībai hakatonā. Kopš 2019. gada tūkstošiem pedagogu un izglītojamo no visas pasaules ir piedalījušies šajā iniciatīvā, lai sasniegtu vienotu mērķi – veicināt pozitīvas pārmaiņas digitālajā izglītībā.

Šī gada tēma ir “Iztēlojies nākotnes digitālo izglītību”. Mūsdienu strauji pieaugošajā digitālajā laikmetā ļoti nozīmīgas ir digitālās prasmes un to attīstīšana, kā arī sekošana līdzi jaunākajām tendencēm. Digitalizācija ir būtiski ietekmējusi dažādas nozares, tostarp izglītību, liekot skolotājiem un citiem izglītības ekspertiem pārskatīt savas mācību metodes un integrēt jaunākās tehnoloģijas mācību procesos. Tāpēc ir svarīgi ne tikai izprast, kādas ir šīs jaunākās tendences digitālajā izglītībā, bet arī veicināt tās izmantot, tādējādi pārveidojot un uzlabojot izglītības jomu.

Hakatons ir pasākums, kurā dalībnieki salīdzinoši īsā laikā iesaistās kopīgā darbā par konkrētu tēmu, lai līdz pasākuma beigām radītu jaunas idejas un praktiskus risinājumus. Digitālās izglītības hakatons DigiEduHack koncentrējas uz izglītības nākotni digitālajā laikmetā. Tā mērķis ir identificēt galvenās problēmas digitālajā izglītībā un meklēt risinājumus (tehniskus un citus) dažādās disciplīnās un organizācijās.

Eiropas Komisijas Digitālās izglītības rīcības plāna 2021.–2027. gadam vadošā iniciatīva DigiEduHack iesaista izglītības iestādes un organizācijas inovatīvu ideju konkursā. Dalībnieku vidū ir skolas, augstākās izglītības iestādes, NVO, inovāciju centri, pētniecības laboratorijas, valsts iestādes un privātā sektora pārstāvji. Uzņemošās organizācijas un dalībnieki tiek atbalstīti ar vairākām mācību iespējām un kopienas veidošanas aktivitātēm. Hakatons ietver vairākus maza un liela mēroga pasākumus. Jebkurš var pieteikties organizēt pasākumu. Hakatona noslēgumā četras komandas sacentīsies par “Digital Education Hackathon Global Awards” balvu un saņems mērķtiecīgu atbalstu saviem DigiEduHack izstrādātajiem risinājumiem.

Plašāka informācija par hakatonu, aktualitātēm un pieteikšanās DigiEduHack tīmekļvietnē, kā arī sociālo mediju kontos (Twitter / LinkedIn / Facebook / Instagram).