EuroSkills Aktualitātes

Konkursa pirmās dienas noslēgumā eksperti stāsta par uzdevumiem, kas jāveic jauniešiem EuroSkills 2012 konkursā. Eksperti atzīst, ka no konkursantiem žūrija prasa un sagaida ļoti augstu profesionālu sniegumu.

Eksperts Indulis Berzins par konkursanta – metinātāja Edgara Kolesnikova uzdevumiem sacensībās:
            • Pirmajā dienā jādemonstrē pamatzināšanas – jāveido dažāda veida metināšanas šuves;
            • Otrajā dienā jārada ļoti augstas kvalifikācijas metināšanas darbs – spiediena tvertne, kurai vērtēs gan vizuālo izskatu, gan ar ūdeni pārbaudīs tās izturību zem spiediena;
            • Trešajā dienā jāpabeidz spiediena tvertne; jāmetina divas kārbas: viena no nerūsējošā tērauda, otra – alumīnija. Šajā dienā iemaņas pārbaudīs darbā ar daudzveidīgiem materiālu veidiem.

Kā atzīst eksperts, visu minēto uzdevumu īstenošanai un tam, lai veidotu taisnas un vienāda augstuma šuves, nepieciešama stabila roka, perfekta redze un laba ritma izjūta – bez maz muzikālā dzirde. Neiztikt arī bez lielas praktiskās pieredzes.


Eksperts Agris Kreislers par konkursanta – flīzētāja Jāņa Oša uzdevumiem:
            • Trīs konkursa dienu laikā jāflīzē grīda un divas sienas plaknes. Uz vienas sienas ar flīzēm jāizliek F1 formulas attēls, uz otras - Spa-Francorchamps sacensību trase, bet uz grīdas uzraksts „2012”.

Uzdevumi, kā uzsver eksperts, ir sarežģīti, jo Jānim, lai izveidotu noteiktos rakstus un smalkās detaļas, būs jāpiegriež ļoti daudz flīžu. Turklāt šogad pašiem konkursantiem iepriekšējā dienā pirms sacensībām bija jāizlīdzina grīda un jāuzmūrē abas sienas, kuras vēlāk flīzēt.

Eksperts Miks Šteinbergs par mobilo robotu tehniķu komandas Arta Pērkona un Daniela Stašūna uzdevumiem:
            • Pirmajā dienā konkursantiem bija jāstrādā ar Robotino – robotu ar manipulatora roku. No viena speciāli nodalīta laukuma stūra Robotino bija jāpārvietojas uz otru, kur luksofors deva gaismas signālu. Tas nozīmēja, ka robotam jāpaņem noteiktas krāsas elements, kas jāpārvieto un jāieliek speciālās caurulītēs.
            • Otrajā dienā jāstrādā ar robotu, kuram ir pacēlāja mehānisms. Robots atrodas vienā laukuma stūrī, tad tam jāpārvietojas uz pretējo, kur jāatpazīst stūrī novietotie ratiņi. Robotam uz pacēlēja mehānisma, kas atgādina dakšu, jāpaceļ un jāpārvieto ratiņi uz trim laukumiem. Pirms tam katra komanda izlozējusi secību, kādā ratiņi jāpārvieto uz trim laukumiem.
            • Trešajā dienā turpināsies darbs ar robotu-pacēlāju. Bez ratiņiem uz laukuma būs izvietotas arī paletes. Arī robotu ratiņi būs jāatgādā palešu tuvumā. Tad krāsainās paletes noteiktā secībā jāsaliek ratiņos.

Diena sākas ar sagatavošanās darbiem, aprīkojuma iepazīšanu, programmēšanu, montēšanu un testēšanu. Katru dienu ir četri 15 minūšu gari mēģinājumi, lai testētu
objektu pārvietošanu. Pēcpusdienā ir četri testa braucieni, no kuriem vērtētāji ieskaita trīs labākos. Veiksmīgāko braucienu punktus saskaita un nosaka vidējo aritmētisko rezultātu.

 

Vairāk foto:
VIAA Flickr kontā