Tikai rezultāts parādīs, vai darbu secība bijusi pareiza
Šodien Haralds Kresse izgatavoja atvilktņu savienojumus un skapīša kāju rāmi. Latvijas eksperts Haralds Laucis, skaidrojot Haralda Kresses paveikto, norādīja, ka mēbeļu galdniecības profesijā rezultāti pa dienām nav zināmi, jo konkursanti var izvēlēties atšķirīgu darbu secību. „Haralds ir pieļāvis vairākas kļūdas veicamajos uzdevumos, taču kļūdījušies ir arī citi dalībnieki, tāpēc pašlaik praktiski nav iespējams prognozēt rezultātus. Tikai pašās beigās varēs redzēt, cik veiksmīgi katrs dalībnieks ir startējis un vai gala rezultātā izdosies savienot detaļas tā, lai sanāktu plānotais naktsskapītis,” skaidro eksperts.
H.Laucis arī norādīja, ka viņš nevar izvērtēt Haralda sniegumu salīdzinājumā ar pārējiem konkurentiem, jo viņš kā eksperts ir iesaistīts nepārtrauktā vērtēšanas procesā, kā arī ik pa laikam dežurē pie darba galdiem, uzraugot darba drošību. Savukārt konkursantiem piešķirtie punkti netiek publiskoti, lai neietekmētu turpmāko vērtēšanas procesu.
Naktsskapītis jau iegūst formu
Haralds Kresse: „Šodien bija jāturpina taisīt naktsskapīti. Esmu izdarījis gandrīz visus nepieciešamos darbus, izņemot durtiņu sagatavošanu. Esmu jau salicis detaļas sausajā montāžā, respektīvi, bez līmes, kā arī atrādījis darbus žūrijai. Šodien gan pieļāvu vairāk kļūdu nekā vakar, taču pašlaik nesatraucos, jo skapīti vēl var salikt tā, lai tas pilnībā funkcionētu.”
Jautāts par turpmākajiem darbiem, Haralds norādīja, ka rīt plāno sataisīt durtiņas un salīmēt detaļas, lai pēdējā dienā vien atliek salikt visu kopā.
Laiks joprojām ir vislielākais ienaidnieks
Pēc pusdienu pārtraukuma Aleksejs Žarkovs uzsāka darbu pie otrā moduļa – sausās būves konstrukcijas, kurā ietilpst siltināšanas demonstrējums, akustiskie griesti un arka, kas jāsagatavo no metāla profiliem un ģipškartona.
Aleksejs stāsta, ka izveidojis konstrukciju, pabeidzis siltināšanas darbus un ģipškartona apšuvumu, kā arī izstrādājis sagataves arkai, taču pati arka un griesti palikuši nepabeigti. Vērtējot savu sniegumu, viņš norādīja, ka „esot strādājis kvalitatīvi, taču pieredzes trūkums ir traucējis iekļauties darbam atvēlētajā laikā.”
Alekseja kvalitatīvo sniegumu ir pamanījuši un novērtējuši arī sausās būves un apmešanas darbu eksperti, taču šajās sacensībās būtisks ir laiks, kurā noteiktie darbi jāpaveic. To lieliski apzinās Īrijas pārstāvis Gary Condon, kas abas sacensību dienas pa savu darba laukumu pārvietojas skriešus.
Dalībniekiem atšķirīgi instrumenti un pieredze
Noslēdzoties sacensību otrai dienai, lielākās pārdomas un diskusijas Latvijas delegācijā izvērsās par atšķirīgo sagatavotības līmeni un sagatavošanas posmu Worldskills 2011 sacensībām. Dalībnieki strādā ar atšķirīgu tehnisko nodrošinājumu un instrumentiem, viņiem ir atšķirīgas pieredzes pārstāvētajās profesijās, kā arī pirmssacensību posms katrā valstī ir bijis citāds, kas būtiski ietekmē sniegumu un rezultātus.