Erasmus+ mobilitātē uz ārvalstīm katru gadu dodas vairāk nekā 2500 jauniešu no Latvijas augstskolām un profesionālās izglītības iestādēm, taču viņu vidū tikai retais ir ar speciālām vajadzībām. Lai vērstu uzmanību uz iespējām, ko Erasmus+ mobilitāte piedāvā jauniešiem ar speciālām vajadzībām, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) trešdien, 25. novembrī, rīko diskusiju “Erasmus+ mobilitāte cilvēkiem ar speciālām vajadzībām: iespējas un realitāte”.
Dodoties Erasmus+ mobilitātē, augstskolu studenti un profesionālo skolu audzēkņi ar speciālām vajadzībām var saņemt papildu atbalstu – piemēram, finansējumu pavadošajai personai, speciāli aprīkotas dzīvesvietas īrei vai cita veida finansiālu atbalstu, bez kura tie nevarētu doties mobilitātē uz citu valsti.
Pasākumu vadīs žurnālists Ansis Bogustovs, un diskusijā piedalīsies:
- VIAA Eiropas Savienības izglītības programmu direktore Ennata Kivriņa;
- Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa;
- Latvijas Kristīgās akadēmijas Erasmus+ koordinators Valters Dolacis;
- Rīgas Stradiņa universitātes absolvente Baiba Baikovska, kas devusies Erasmus+ mobilitātē uz Norvēģiju;
- Barkavas profesionālās vidusskolas profesionālo mācību priekšmetu skolotāja, surdotulce Lilita Zukule;
- Invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis;
- Statoil Fuel & Retail Latvia Biznesa atbalsta direktore Zanda Šmate, kura stāstīs par uzņēmuma atbalsta programmu jauniešiem ar invaliditāti.
Pasākums notiks 25. novembrī plkst. 11:00, Rīgā, Eiropas Savienības mājas 1. stāvā (Aspazijas bulvāris 28).
Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par ES Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina ES Erasmus+ programmas ieviešanu.